Elif Buse Doğan kimdir, nerelidir, Elif Buse Doğan kaç yaşında?

Elif Buse Doğan Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

TRT Müzik kanalında Nefesten Sese programında söylediği şarkılar ile dikkatleri çeken Elif Buse Doğan’ın biyografisi araştırılmaktadır. Peki Elif Buse Doğan kimdir, nerelidir, Elif Buse Doğan kaç yaşında? İşte Elif Buse Doğan hakkında detaylar.

Elif Buse Doğan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Elif Buse Doğan 1993 yılında Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. 2002-2004 yıllarında Kocaeli ilköğretimler arası yapılan ses yarışmasında art arda 3 yıl Türk Halk Müziği dalında birinci oldu. Aynı dönemde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarından Türk Halk Müziği nazariyat, solfej ve bağlama eğitimleri aldı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

visum china
visum china

Elif Buse Doğan kimdir, nerelidir, Elif Buse Doğan kaç yaşında?

Lise eğitimine Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde keman ve piyano enstrümanlarını seçerek devam etti. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarın’da yarı- zamanlı keman ve armoni eğitimi aldı. 2008 senesinde Kocaeli Oda Orkestrasında keman icracısı olarak 2 yıl yer aldı. 2010 yılında, Kocaeli Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışmasının ilkinde birinci oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölümünü ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı birincilikle tamamlayan Doğan, Yüksek Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda tamamladı. Şu an doktora eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Ve Sahne Sanatları bölümünde devam etmektedir. Bi Haber adlı ilk albüm çalışmasını 2015 yılında, Gel Sevduğum adlı ilk single çalışmasını 2016 yılında, Küp İçinde Nişasta adlı ikinci single çalışmasını Ağustos 2016’da yayınlayan Elif, 2016-2017 yılları arasında TRT Müzik ’de her hafta canlı yayınlanan Aşk İçin adlı müzik eğlence programını hazırlayıp sundu.

Elif Zamanı adlı ikinci solo albüm çalışmasını 23 Şubat 2018 tarihinde çıkaran Doğan, Kral FM’ de 13 hafta boyunca canlı yayınlanan Elif Zamanı adlı türkü istek programını hazırlayıp sundu. Telli Turnam, Bir Nefes Gibi, Yaş, Yandırdın Kalbimi, Kendine İyi Bak, Göçmen Kızı, Eller Kıskanır gibi çok sayıda single çalışması olan sanatçı, Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu konserleri, solo konserleri, TV programları ve yeni eserleriyle birlikte müzikseverler ile buluşmaya devam ediyor. TRT Müzik kanalında yayınlanan Nefesten Sese adlı müzik programını klarnetin usta ismi Serkan Çağrı ile birlikte hazırlayıp sunmaktadır.

Elif Buse Doğan Instagram Hesabı

instagram.com/elifbusedogan

Elif Buse Doğan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=YMybb7zYaXY

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.