Oyuncu Faruk Barman kimdir, Faruk Barman kaç yaşında, Faruk Barman nereli, Faruk Barman rol aldığı dizi ve filmler neler?

Faruk Barman

Faruk Barman Kimdir? Faruk Barman Kaç Yaşında, Nereli?

Oyuncu Faruk Barman kimdir, Faruk Barman kaç yaşında, Faruk Barman nereli, Faruk Barman rol aldığı dizi ve filmler neler? İşte Faruk Barman hakkında detaylar.

Faruk Barman Kimdir?

Faruk Barman 5 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve yapımcı. 2011 yılından itibaren faaliyetlerine devam eden Tiyatro YanEtki’nin kurucusudur.

Faruk Barman Hayatı

Faruk Barman 5 Ağustos 1981’de İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Spor Kulübünde aktif sporcu olduğu dönemde, spor başarı bursu kazanarak başladığı Bahçeşehir Üniversitesinde öğrenciyken, üniversitenin tiyatro kulübünde ilk oyunu olan Lüküs Hayat operetinde “Fıstık” karakterini oynamış ve 2001 yılında oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır.

Bilgisayar mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Oyunculuk Yüksek Lisans programından 2013 yılında mezun olmuştur. İlk oyunu olan Lüküs Hayat operetindeki performansı ile özel bir tiyatrodan teklif almış, oyuncu olarak iki yıl görev yapmıştır. Öğrencilik yıllarında üniversite tiyatro kulübü bünyesinde birçok oyunda oyunculuk ve yönetmenlik yapan Faruk Barman, 2006-2008 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü’ ne danışmanlık ve yönetmenlik yaptıktan sonra, önce 2008 yılında kurucu ortağı olarak Tiyatro Gramofon’ u, ardından yoluna yalnız devam ederek 2011 yılında Tiyatro YanEtki’yi kurmuştur.

visum china
visum china

Tiyatro YanEtki’de birçok oyunda yapımcılık ve oyunculuk yapmıştır. 2013 yılında, Kurabiye Ev oyunundaki performansı ile 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Faruk Barman Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • Paket (2023)
  • Prens (2023)
  • Var Bunlar (2022)
  • Bize Müsaade (2021)
  • Yasak Elma (2020)
  • Kızım (2018)
  • Nergis Hanım (2014)

Faruk Barman hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir