Furkan Akar kimdir, nereli, Furkan Akar hayatı, biyografisi, Furkan Akar kaç yaşında?

Furkan Akar Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Avrupa Kısa Kulvar Sürat Pateni Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Olimpiyat 6.sı milli sporcumuz Furkan Akar, 1000m finalindeki 1:37.78’lik derecesiyle Avrupa 3‘üncüsü olarak ülkemize branşının ilk madalyasını kazandırdı. Organizasyon tarihinde madalya kazanan ilk Türk sporcu olan Furkan Akar hakkında detayları yazımızda bulabilirsiniz. Peki Furkan Akar kimdir, nereli, Furkan Akar hayatı, biyografisi, Furkan Akar kaç yaşında? İşte Furkan Akar hakkında merak edilen detaylar.

Furkan Akar Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Furkan Akar 6 Mart 2002 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Dokuz yaşında kayak yapmaya başladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Antrenörlüğü öğrencisidir. Akar, kısa kulvar sürat pateni branşında Erzurum GSİM lisansı ile yarışmaktadır. 2015 yılından beri milli takımda yer almaktadır.

Kısa kulvar sürat pateninde Türkiye’nin olimpiyat oyunlarındaki ilk temsilcisidir. Ayrıca Çin’in Pekin kentinde düzenlenen 2022 Kış Olimpiyatları’nda 1000 metre yarışını 6. bitirerek Kış Olimpiyatları’nda “İlk 10 ” a giren ilk ve tek Türk sporcudur .

Avrupa Kısa Kulvar Sürat Pateni Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Olimpiyat 6.sı milli sporcumuz Furkan Akar, 1000m finalindeki 1:37.78’lik derecesiyle Avrupa 3‘üncüsü olarak ülkemize branşının ilk madalyasını kazandırdı.

Furkan Akar Boyu Kaç?

Furkan Akar 1.73 metre boyundadır.

Furkan Akar Kaç Kilo?

Furkan Akar 63 kilodur.

Furkan Akar hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir