Gülse Birsel Kimdir Hayatı Biyografisi

Gülse Birsel Kimdir?

Türk Televizyonlarında en fazla tanınan ünlüler arasında kendisine yer edinmiş ve bir çok kişi tarafından oyunculuğu örnek alınan ünlü isimlerden Gülse Birsel kimdir? sorumuzun cevabını sizlere açıklayıcı bir şekilde sunacağız.

Gülse Birsel Kimdir Kaç Yaşında Boyu Biyografisi

Oyunculuk ve senaristlik yapmakta olan ünlü isim Gülse Birsel İstanbullu olan ve 11.03.1971 tarihinde hayata gözlerini açmış bir kişidir.İlkokula İstanbul’da başlamış olan isim ardından ise ortaokul ile lise eğitimini tamamlamıştır.Lise bittikten sonra Üniversite okumuş ve Ekonomi bölümünde eğitim görmüştür.Ardından ise Yurtdışına gitmiş olan isim Amerika’da Master yapmıştır.Üniversite sıralarındayken gazetecilik yapmaya başlamış olan isim ardından ise bir dönem muhabir olarak görev yapmıştır.Boyu 1.75 cm’dir.

Ünlü isim Yurtdışında görmüş olduğu masterın ardından Türkiye’ye dönmüş ve bir süre kadar Atv televizyonunda çalışmıştır.Sonrasında bir dergide yönetmenlik yapmış olan isim çeşitli dergilerin yayın yönetmeni olmuştur.2001 tarihinle beraber Sabah Gazetesi’nde çalışmaya başlamış olan oyuncu burada bir süre kadar köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.

2003 senesinde ilk defa kitap çıkartan başarılı isim Gülse Birsel ardından 2004’de ise ikinci kitabını çıkartmıştır.İlk kitabının ismi Gayet Ciddiyimdir.İkinci kitabının ismi ise Hala Ciddiyim olmuştur.

2003’de Eyvah Eski Kocam adındaki dizi ile başlamış olduğu oyunculukta en büyük yükselmesini 2004’den 2009 tarihine kadar aralıksız rol almış olduğu Avrupa Yakası dizişinle gerçekleştirmiştir.Tam 5 sezon gibi uzunca bir süre bu dizide rol almış olan başarılı oyuncu ardından ise yine bazı dizilerde ve filmlerde bulunmayı sürdürmüştür.2011’de başlayan Yalan Dünya dizisinin başrol oyuncusu olarak dizide oynayan isim bu dizide de 4 sezon rol almış dizi bitene kadar dizide oynamıştır.

Gülse Birsel Oynadığı Diziler ve Filmler

2003 – Eyvah Eski Kocam
2004 – Avrupa Yakası
2004 – Hırsız Var (Film)
2009 – 7 Kocali Hürmüz (Film)
2011 – Yalan Dünya
2017 – Aile Arasında (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

 1. Bu kadında yazarlık var doğru,
  Ama oyunculuk sıfır.
  Sürekli kendini tekrar eden ve sadece kendini oynayan biri..
  Farklı bir rolü olan bir projesi var mı?
  Modern türk kadını portresinde sürekli
  Böyle oyunculuk olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir