Hakan Taşıyan Kimdir? Nereli Kaç Yaşında?

Hakan Taşıyan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Hakan Taşıyan’ın hayatını, biyografisini derledik. Hakan Taşıyan kimdir, nerelidir, Hakan Taşıyan kaç yaşında, Hakan Taşıyan albümleri ve rol aldığı diziler. İşte Hakan Taşıyan hakkında detaylar.

Hakan Taşıyan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Hakan Taşıyan 1 Nisan 1973 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hakan Taşıyan anne tarafından Trabzonlu, baba tarafından ise Diyarbakırlı’dır. Babası müzisyenlik yapıp hem düğünlerde hem de meyhanelerde klarnet çalarak çocuklarına bakmıştır. Ünlü sanatçı çocukluk yaşlarından itibaren saza ilgi göstermiş ve çalmaya başlamıştır. Daha sonra babası ile beraber düğünlere gitmiştir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Ufak yaşlardan beri müzik konusunda ilgiliydi ve bu nedenle askerliği yaptığı sırada söylediği şarkılarla Komutanları sesini çok beğendi ve destekledi. Onların desteğini arkasına alan ünlü sanatçı ilk kasetini piyasaya çıkardı. Önce İstanbul’da Unkapanı’nda bulunan bir takım yapımcıların yanına gitti fakat o yapımcılar Müslüm Gürses’i taklit ettiğini düşünüp pek ilgi göstermediler. Bunun ardından Ankara’ya giden sanatçı Sıla Müzik ile beraber ilk kaseti olan Hesabım Bitmedi albümünü piyasaya çıkarttı.

1997 tarihinde ise ikinci kasetini piyasaya çıkartmıştır. İkinci kasetinin ismi Sensiz İki Gün oldu. Bu albüm sanatçının en iyi albümlerinden biri olarak raflarda yerini aldı. Büyük bir hayran kitlesine kısa süre içerisinde sahip oldu ve konserleri hınca hınç doldu. Bu albümü sonrası Gözünü Seveyim isimli albümünü piyasaya sunmuştur.

Ekim 2020’de hastaneye kaldırılan sanatçının organ nakline ihtiyacı olduğu açıklandı.

Hakan Taşıyan Albümleri

1996 – Hesabım Bitmedi
1997 – Sensiz İki Gün
1998 – Gözünü Seveyim
1999 – A Canım Kıymetini Bilemedim
2000 – Güz Gülleri
2002 – Mor Hicranlar
2003 – Hakan Taşıyan
2004 – Türkülerle
2005 – Mutluluk Yağmuru
2007 – Ya Sen Ya Hiç
2012 – Gitme Gülüm
2018 – Sessiz Sedasız Dönüş

Hakan Taşıyan Rol Aldığı Diziler

1998 tarihinde Hesabım Bitmedi isimli dizi ile beraber oyunculuk konusunda da başarılı bir performans gösterdi. Bu dizide Hilal Aslangiray ve Ebru Destan gibi isimler ile başrol oynamıştır. 2001 yılında Güz Gülleri dizisi ile ekranlara gelmiştir. Bu dizide Kemal karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Kardeş Payı dizisinde konuk oyuncu olarak kendisini oynamıştır

  • 2015 – Kardeş Payı
  • 2001 – Güz Gülleri (Kemal)
  • 1998 – Hesabım Bitmedi (Hakan)

Hakan Taşıyan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir