Reha Özcan Kimdir? Aslen Nereli?

Reha Özcan Kimdir?

Üç Kız Kardeş dizisinin oyuncuları aranmaya başlandı. Birbirine çok bağlı Türkan, Dönüş ve Derya isimli kız kardeşlerin hikayesini anlatmaya hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Eda Teksöz’ün otururken, senaryosunu Betül Yağsağan kaleme alıyor.

Dizide Sadık karakterini oynayan Reha Özcan’ın hayatını, biyografisini derledik. Reha Özcan kimdir, nerelidir, Reha Özcan kaç yaşında, Reha Özcan rol aldığı dizi ve filmler. İşte Reha Özcan hakkında detaylar.

Reha Özcan Kimdir, Aslen Nereli, Kaç Yaşında?

5 Temmuz 1965 yılında Bingöl ilimizde hayata gözlerini açmış olan Reha Özcan, aslen ise Sinop Boyabatlı bir oyuncudur. Babasının tayininden ötürü Bingöl’de doğmuş olan isim, 4 kardeştir. Kendisi gibi oyunculuk yapan Serhat adında bir abisi vardır. İlkokul eğitimine Balıkesir’de başlamış, ortaokul ve liseyi ise İstanbul’da okumuştur. Üniversiteyi ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bitirmiştir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Tiyatro yaşamına 1987 tarihinde Trabzon’da başlamış olan Reha Özcan, 3 yıl Trabzon Devlet Tiyatrosu içerisinde görev aldıktan sonra 1990 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna geçmiş ve 2 yıl burada çalıştıktan sonra Antalya’ya geçmiştir. Antalya’da 2 sene boyunca tiyatroda yer alan isim çok sayıda oyun dışında, bazı oyunların yönetmenliğini de yapmıştır.

2016 tarihine kadar Devlet Tiyatroları içinde görev almayı sürdürmüş olan Reha Özcan, aynı yıl emekli olmuştur. İlk oynamış olduğu tiyatro oyuncu 1985 tarihindeki “Lokomopüf” isimli oyundur. Bu oyunu “Yedi Köyün Yargıcı” ve “Bir Şehnaz Oyun” gibi tiyatro oyunları izlemiştir.

2005 yılında dizilerle tanışan deneyimli oyuncu, “Naciye’yi Kim Sevmez” isimli dizide yer alarak dizi oyunculuğu yapmaya başlamıştır. Bu diziden sonra 2008 tarihinde “Kollama” dizisinde oynamış olan isim 2012 yılında oynadığı “Suskunlar” dizisi ile kendini göstermiştir. Bu dizide 2 sezon yer almış olan isim Sait karakterini canlandırmıştır. Deneyimli oyuncunun son yer aldığı projeler ise “Aydede” isimli film ve “Bizim Hikaye” dizisidir. 2022 Şubat ayında yayınlanmaya başlayan Üç Kız Kardeş dizisinde Sadık karakterini oynamaktadır. Üç Kız Kardeş dizisinde Reha Özcan, İclal Aydın, Özgü Kaya, Berker Güven, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Murat Çidamlı, Demircan Kaçel, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay , Emre Kıvılcım, Mert Özcan, Ece Baliç gibi önemli isimler rol alıyor.

2008-2012 tarihleri arasında toplam 5 tane ödül almış olan deneyimli isim, rol aldığı tiyatro oyunları ve filmlerle başarılarını sürdürmektedir.

Üç Kız Kardeş:

Türkan, Dönüş ve Derya… Biri güzelliği, biri uysallığı, diğeri de asiliğiyle dillere destan, birbirlerine delicesine bağlı üç kız kardeş… Yaşıtları gibi basit hayaller kurarken ne geçmişlerindeki gölge onların peşini bırakacak, ne de talihleri onlardan yana olacaktır. Üç kız kardeş, anne ve babalarıyla mutlu bir hayat sürerken Türkan’ın yaptığı evlilikle birlikte kara bulutlar ailenin üstünde gezinmeye başlayacak, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Türkan, mahsur kaldığı masalsı şatoda mutsuzluğuna kılıflar dikmeye çalışırken Dönüş’ün hayatı, geçmişten gelen büyük sırla alt üst olacak, Derya da dönüşü olmayan bir yola adım atacaktır. Sadık ve Nesrin’se kızlarını uçurumun kenarından alabilmek için bazen kendilerini, bazen de birbirlerini kaybetme noktasına geleceklerdir.

Üç Kız Kardeş Sadık Kimdir?

Sadık karısına, kızlarına daha doğrusu köklerine, sevdalı bir Postane Müdürü’dür. Anne ve babasını küçük yaşta kaybedince kardeşlerinin tüm ailesi olmasından kaynaklı her zaman ailesinin herşeyden önde tutmuştur. Doğduğu Ayvalık’tan ayrılmayı hiç istemese de karısı Nesrin’in isteğine karşı gelememiş, Eskişehir’e yerleşmiştir ama aklı hep köklerinde, Ayvalık’tadır. Ve bir gün dayanamayıp Nesrin’den gizlice Ayvalık’a tayinini istediğinde evliliği bitme noktasına gelmiştir. Ama kızları Dönüş, bu evliliğin de uçurumdan dönüşü olmuştur. Yani Dönüş bebek Nesrin’in Ayvalık’a ve evliliğe dönüşünün simgesi olmuştur. Sadık ve Nesrin, peri masalı hayatı yaşadığını zannettikleri kızları Türkan’ın aslında nasıl bir cehennemde yaşadığını öğrenir. Küçük kızı Derya ise başka bir uçurumun eşiğindedir. Sadık, tüm hayatını kızları ve karısına adasa da birçok şeye gücü yetmeyecektir.

Reha Özcan Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 • 2005 – Naciye’yi Kim Sevmez
 • 2007 – Dağlar Delisi
 • 2008 – Bahtı Kara (Film)
 • 2008 – Kollama
 • 2011 – Yangın Var (Film)
 • 2012 – Suskunlar (Sait)
 • 2012 – Tepenin Ardı (Film)
 • 2013 – Fatih
 • 2013 – Ölü Ya da Diri (Film)
 • 2014 – Buna Deger (Film)
 • 2015 – Maral (Halis)
 • 2015 – Gecenin Kralicesi
 • 2016 – İstanbul Kırmızısı (Film)
 • 2017 – Adı Efsane
 • 2017 – Yaşamak Güzel Şey (Film)
 • 2018 – Bizim Hikaye (Fikri)
 • 2018 – Aydede (Film)
 • 2019 – Mucize Doktor
 • 2021 – Seksenler
 • 2022 – Üç Kız Kardeş

Reha Özcan Instagram Hesabı

instagram.com/rehaozcanofficial

Reha Özcan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir