Canan Ergüder Kimdir Biyografisi

Canan Ergüder Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Show Tv’de yayınlanan Ay Yapım imzalı, proje tasarımını Ahmet Katıksız’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda Gökçen Usta’nın oturduğu, senaryosunu Hürer Ebeoğlu ve Sevgi Yılmaz’ın kaleme aldığı Oğlum dizisi oyuncuları merak edilmektedir. Canan Ergüder daha önce Behzat Ç, Güllerin Savaşı ve Menajerimi Ara gibi popüler yapımlarda yer aldı. Oğlum dizisinde Demet karakterini oynayacak olan Canan Ergüder’in hayatını, biyografisini derledik. Canan Ergüder kimdir, nereli, Canan Ergüder kaç yaşında, Canan Ergüder boyu, kilosu kaç? İşte Canan Ergüder hakkında detaylar.

Canan Ergüder Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Canan Ergüder 15 Temmu 1977 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1994 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Aralıklarla 12 yıl bale yaptı. Lise yıllarında okulda sahnelenen bir müzikalde rol aldıktan sonra tiyatrocu olmaya karar verdi. Mezuniyetinin ardından yaşamını 14 yıl ABD’de sürdürdü. Amerika’da yaşamaya başladıktan sonra ilk baş 4 yıl kadar Sosyoloji ve Tiyatro okumuştur ardından da Drama School’a girerek burada oyunculuk tezi üzerine yüksek lisansını yapmıştır.

2007 tarihinde Nancy karakterini canlandırarak oynamış olduğu filmde En iyi Yardımcı Kadın oyuncu ödülü almıştır. Aynı sene Türkiye’den dizi teklifi almış ve bu nedenle Türkiye’ye gitmiştir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

2007 tarihinde tek bir dizide değil 2 dizide birden rol almıştır. Birincisi Bıçak Sırtı dizisi ikincisi ise Binbir Gece adındaki dizilerdir. 2009 tarihinde Bayrak adındaki tiyatro oyununda göstermiş olduğu oyunculuk ile yine ödül almıştır.

2010 senesinde Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Savcı Esra karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Güllerin Savaşı dizisinde Gülfem Sipahi, Yıldızlar Şahidim’de Zeynep karakterini oynadı. Show Tv’de yayınlanan Ay Yapım imzalı, proje tasarımını Ahmet Katıksız’ın yaptığı, yönetmen koltuğunda Gökçen Usta’nın oturduğu, senaryosunu Hürer Ebeoğlu ve Sevgi Yılmaz’ın kaleme aldığı Oğlum dizisinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Dizide Demet karakterini oynamaktadır.

Nisan 2021’de meme kanserine yakalandığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.canan-erguder-biyografi

Canan Ergüder’in Ailesi:

Canan Ergüder’in babası Türk Siyaset Bilimci’dir. Boğaziçi Üniversitesi’nin dördüncü rektörüdür. 1969-2000 arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Annesi ise Rukiye Ergüder’dir. Faika Ergüder Kuman adında bir kız kardeşi vardır.

Canan Ergüder Evli mi?

Canan Ergüder ilk evliliğini 2005-2009 yılları arasında Christopher Burke ile yaptı. Canan Ergüder 2017 yılında oyuncu Kenan Ece ile hayatını birleştirdi. Çiftin 2018 yılında dünyaya gelen Demir adında bir tane oğulları vardır.

Canan Ergüder Boyu Kaç?

Canan Ergüder 1.73 boyundadır.

Canan Ergüder Kaç Kilo?

Canan Ergüder 56 kilodur.

Canan Ergüder Hangi Burç?

Canan Ergüder Yengeç burcudur.

Canan Ergüder Oynadığı Diziler ile Filmler

 • 2022 – Oğlum
 • 2020-2021 Menajerimi Ara
 • 2017 – Yıldızlar Şahidim
 • 2017 – Kaos (Film)
 • 2016 – Dar Elbise (Film)
 • 2014 – Güllerin Savaşı (Gülfem)
 • 2013 – Galip Derviş (Leyla Gürsoy)
 • 2012 – Atlılar
 • 2011 – Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (Savcı Esra)
 • 2011 – Babam İçin (Mina Bilic)
 • 2007 – 2008 Binbir Gece (Eda)
 • 2007 – Bıçak Sırtı (Serra)

Canan Ergüder hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.