Hülya Avşar Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşındadır?

Hülya Avşar Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

Yıllardır en çok televizyonda gördüğümüz şarkıcılık, oyunculuk, sunuculuk yani kısacası marifetlerle dolu bir hayatı bulunan ve Türkiye’nin en tanınan simalarından Hülya Avşar kimdir kaç yaşında, Hülya Avşar aslen nereli gibi merak edilen sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hülya Avşar Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşındadır?

Hülya Avşar kaç yaşında diye soruyorsanız Hülya Avşar’ın doğum tarihi 10 Ekim 1963 yılıdır. Hülya Avşar’ın doğum yeri Balıkesir ilinin Edremit ilçesidir. Hülya Avşar’ın annesinin adı Emral ve babasının adı Celal’dır. Hülya Avşar lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Hülya Avşar ilk evliliğini Mehmet Tecirli ile yapmıştır. Bu evlilik kısa sürmüştür. Hülya Avşar ikinci evliliğini 1997 yılında Kaya Çilingiroğlu ile yapmıştır ve 2005 yılında ayrılmıştır. Hülya Avşar’ın bu evlilikten bir kızı dünyaya geldi. Hülya Avşar’ın kızının adı ise Zehra’dır. Spor çeşitleri içerisinde en çok Tenis ile ilgilenen sanatçı Hülya Avşar iyi bir düzeyde Tenis oynamaktadır.

Hülya Avşar Aslen Nereli?

Hülya Avşar nereli aslen diyorsanız kendisi Ardahanlı’dır.

Hülya Avşar Boyu Kilosu

Hülya Avşar’ın boyu kilosu 1.68 boyunda ve 57 kilodur.

Hülya Avşar’ın Burcu

Hülya Avşar’ın burcu ise Terazi’dir.

Hülya Avşar kimdir kaç yaşında, Hülya Avşar aslen nereli

Hülya Avşar’ın Kariyeri

Hülya Avşar 1983 senesinde Bulvar Gazetesi’nin düzenlediği yarışmaya girmiş ve 1. olmuştur. Fakat evliliğinden ötürü başka bir gazetede yazılar olunca yarışma kurallarına uygun olmadığı gerekçe gösterilmiş ve birinciliği geri alınmıştır.

Hayatının değişmesini sağladığı durum ise oyunculuğa giriş yapması oldu.1983 senesinde Haram adındaki filmde oyunculuk yaptı. Sonrasında yine filmlerle beraber ilerledi ve 1 sene sonra 1984 senesinde Tutku filminde oynadı. Üst üste Türk sinemasının güzel filmlerinde oynayarak bir anda kendini Türkiye’nin en tanıdığı kişiler arasına koymayı başardı. 1989 tarihinde En iyi Kadın Oyuncu ödülü aldı.

Uzun yıllar filmlerde oynamayı ve ödüller almayı sürdüren Hülya Avşar Berlin Berlin adındaki filmde göstermiş olduğu başarı ile beraber Uluslararası anlamda ödül aldı. Ayrıca Kültür Bakanlığı’da ona bir ödül verdi. 1995 senesinde ve 1999 senesinde yer aldığı filmlerinde özellikle çok ilgi gördü.

Sadece filmlerle kendini sınırlamadı ve şarkıcılıkta yapmaya başladı. 1980 senesinden itibaren Müziğe giriş yaptı ve sahnelere çıktı. Bir süre müzikle ilgili dersler aldı ve ardından Türkiye ve bir çok Avrupa ülkesine giderek buralarda konserlere imza attı. 1988 senesinde ilk albümünü çıkarttı. 2000 tarihinde Kral TV’nin organize etmiş olduğu müzik ödüllerine katılarak en iyi kadın sanatçı ödülünü aldı.

1990 tarihinde yaklaşık 1 yıl boyunca Günaydın isimli Gazete’de yazılar yazmaya başlamış sonrasında ise Sevginin Gücü adındaki dizide rol almıştır. Bir çok alanda ilerlemesinden sonra 2000 tarihinde ismi ile aynı olan Hülya adında bir dergi çıkarttı. 2002 tarihinde ilk kez bir tiyatro oyununda oynadı. Hülya Avşar Muhteşem Yüzyıl Kösem’de belli bir süre oynamıştır.

Yetenek Sizsiniz ve O Ses Türkiye yarışmalarında jüri olarak yer aldı. Star TV kanalında Bir Hülya Avşar Sohbeti programını yaptı. Hülya Avşar son olarak Fox TV’de yayınlanacak olan Masumiyet dizisinde Hale karakterini canlandıracaktır.

Masumiyet Hale'si Hülya Avşar kimdir kaç yaşında nereli

Hülya Avşar’ın Instagram Hesabı

Hülya Avşar’ın Instagram hesabının adı ise hulyavsr ve 2021 Şubat ayı itibari ile 2.4 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Hülya Avşar ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

2 Yorum Bırak

  1. türkiye ‘den bir güzel çıktı hayatımın en güzel günleri sinemada hülya avsarvarsa bileti alır girerdik bir gün sinamaýa gidecek param yok üzülüyorum gittin sinemanın duvarında oturuyordum burnum kanamış üzüldüğüm içim çok teşekkür ederim sağlık versin amin isalla amin gönlümüzün sultanı seni yakından çok görmek isterdim ama çok zor size de mutlu akşamlar isatta gece bekçiliğini yapıyorum çok hastayım ama çalışmak zorundayım

  2. Gülay Cengiz er

    Sayin sanatcimiz Hülya hanım siznle acil sinle tanışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.