Hülya Avşar Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

Hülya Avşar Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli?

Yıllardır en çok televizyonda gördüğümüz şarkıcılık, oyunculuk, sunuculuk yani kısacası marifetlerle dolu bir hayatı bulunan Türkiye’nin en tanınan simalarından Hülya Avşar kimdir kaç yaşında aslen nereli? biyografisine göz gezdirmeye hemen başlayın.

Hülya Avşar Kimdir Kaç Yaşındadır Nerelidir?

Hülya Avşar, 1963 senesinde Balıkesir’de hayata gözlerini açan ünlüdür.Annesi Türk kökenli olan ünlü kişi baba tarafından ise aslen Kürt kökenli vatandaşlarımızdandır.Aslen Ardahanlı olan ünlü isim lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır.Liseden sonra eğitimini sürdürmemiş ve sonrasında ise cok yaşı küçük olmasına rağmen evlenmiştir.Evliliği çok kısa sürmüş ve bitmiştir.Boyu ise 168’dir.

Ayrılmasından sonra İstanbul’a taşınmış ve 1983 senesinde Bulvar Gazetesi’nin düzenlediği yarışmaya girmiş ve 1. olmuştur.Fakat evliliğinden ötürü başka bir gazetede yazılar olunca yarışma kurallarına uygun olmadığı gerekçe gösterilmiş ve birinciliği geri alınmıştır.

Hayatının değişmesini sağladığı durum ise oyunculuğa giriş yapması oldu.1983 senesinde Haram adındaki filmde oyunculuk yaptı.Sonrasında yine filmlerle beraber ilerledi ve 1 sene sonra 1984 senesinde Tutku filminde oynadı.Üst üste Türk sinemasının güzel filmlerinde oynayarak bir anda kendini Türkiye’nin en tanıdığı kişiler arasına koymayı başardı.1989 tarihinde En iyi kadın oyuncu ödülü aldı.

Uzun yıllar filmlerde oynamayı ve ödüller almayı sürdüren Hülya Avşar Berlin İn Berlin adındaki filmde göstermiş olduğu başarı ile beraber Uluslarası anlamda ödül aldı.Ayrıca Kültür Bakanlığıda ona bir ödül verdi.1995 senesinde ve 1999 senesinde yer aldığı filmlerinde özellikle çok ilgi gördü.

Sadece filmlerle kendini sınırlamadı ve şarkıcılıkta yapmaya başladı.1980 senesinden itibaren Müziğe giriş yaptı ve sahnelere çıktı.Bir süre müzikle ilgili dersler aldı ve ardından Türkiye ve bir çok Avrupa ülkesine giderek buralarda konserlere imza attı.1988 senesinde ilk albümünü çıkarttı.2000 tarihinde Kral Tv’nin organize etmiş olduğu müzik ödüllerine katılarak en iyi kadın sanatçı ödülünü aldı.

1990 tarihinde yaklaşık 1 yıl boyunca Günaydın isimli Gazete’de yazılar yazmaya başlamış sonrasında ise Sevginin Gücü adındaki dizide rol almıştır.Bir çok alanda ilerlemesinden sonra 2000 tarihinde ismi ile aynı olan Hülya adında bir dergi çıkarttı.2002 tarihinde ilk kez bir tiyatro oyununda oynadı.

Spor çeşitleri içerisinde en çok Tenis ile ilgilenen sanatçı Hülya Avşar çok iyi bir düzeyde Tenis oynamaktadır.Birinci evliliğinden çok uzun bir zaman geçtikten sonra 2. kez evlenen sanatçı ünlü İş adamlarından ve televizyonlarda futbol maçlarını yorumlayan Kaya Çilingiroğlu ile evlendi.Bu evliliğine ise karşılıklı olarak geçimsizlik yaşadıkları için 2005 tarihinde nokta koydular.Bu evlilikten olan kızları Zehra mahkeme kararı ile annesinde kalıyor.

2009 senesinde Yetenek Sizsiniz ekibinin Jurisinde görev almaya başlayan sanatçı toplam 3 sene boyunca 2012’ye kadar Juri’de kaldı.Ardından tekrar 2012 ile 2013 tarihleri arasındaki dördüncü sezonda bulundu.

Hülya Avşar Muhteşem Yüzyıl Kösem’de belli bir süre oynamıştır.

Sunuculuk hayatıda çok başarılı olan sanatçı 2009’da Habertürk ekranlarında sunuculuk yapmış sonrasında Show Tv, Tgrt, Atv ve Star ekranlarında yer almıştır.

Hülya Avşar kimdir aslen nereli gibi webde en sık yanıt aranan soruların yanıtlarını sunduğumuz biyografiyi burada tamamlıyoruz.

Hülya Avşar Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. türkiye ‘den bir güzel çıktı hayatımın en güzel günleri sinemada hülya avsarvarsa bileti alır girerdik bir gün sinamaýa gidecek param yok üzülüyorum gittin sinemanın duvarında oturuyordum burnum kanamış üzüldüğüm içim çok teşekkür ederim sağlık versin amin isalla amin gönlümüzün sultanı seni yakından çok görmek isterdim ama çok zor size de mutlu akşamlar isatta gece bekçiliğini yapıyorum çok hastayım ama çalışmak zorundayım

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın