Hülya Avşar Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşındadır?

Hülya Avşar Kimdir? Hülya Avşar Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Hülya Avşar kimdir, Hülya Avşar’ın hayatı, biyografisi, Hülya Avşar kaç yaşında, Hülya Avşar nereli, Hülya Avşar boyu, kilosu kaç, Hülya Avşar evli mi? İşte Hülya Avşar hakkında detaylar.

Hülya Avşar Kimdir?

Hülya Avşar 10 Ekim 1963 tarihinde Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Hülya Avşar’ın annesinin adı Emral ve babasının adı Celal’dır. Hülya Avşar lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Hülya Avşar ilk evliliğini Mehmet Tecirli ile yapmıştır. Bu evlilik kısa sürmüştür. Hülya Avşar ikinci evliliğini 1997 yılında Kaya Çilingiroğlu ile yapmıştır ve 2005 yılında ayrılmıştır. Hülya Avşar’ın bu evlilikten bir kızı dünyaya geldi. Hülya Avşar’ın kızının adı ise Zehra’dır. Spor çeşitleri içerisinde en çok Tenis ile ilgilenen sanatçı Hülya Avşar iyi bir düzeyde Tenis oynamaktadır.

Hülya Avşar kimdir kaç yaşında, Hülya Avşar aslen nereli

Hülya Avşar’ın Kariyeri

Hülya Avşar 1983 senesinde Bulvar Gazetesi’nin düzenlediği yarışmaya girmiş ve 1. olmuştur. Fakat evliliğinden ötürü başka bir gazetede yazılar olunca yarışma kurallarına uygun olmadığı gerekçe gösterilmiş ve birinciliği geri alınmıştır.

visum china
visum china

Hayatının değişmesini sağladığı durum ise oyunculuğa giriş yapması oldu.1983 senesinde Haram adındaki filmde oyunculuk yaptı. Sonrasında yine filmlerle beraber ilerledi ve 1 sene sonra 1984 senesinde Tutku filminde oynadı. Üst üste Türk sinemasının güzel filmlerinde oynayarak bir anda kendini Türkiye’nin en tanıdığı kişiler arasına koymayı başardı. 1989 tarihinde En iyi Kadın Oyuncu ödülü aldı.

Uzun yıllar filmlerde oynamayı ve ödüller almayı sürdüren Hülya Avşar Berlin Berlin adındaki filmde göstermiş olduğu başarı ile beraber Uluslararası anlamda ödül aldı. Ayrıca Kültür Bakanlığı’da ona bir ödül verdi. 1995 senesinde ve 1999 senesinde yer aldığı filmlerinde özellikle çok ilgi gördü.

Sadece filmlerle kendini sınırlamadı ve şarkıcılıkta yapmaya başladı. 1980 senesinden itibaren Müziğe giriş yaptı ve sahnelere çıktı. Bir süre müzikle ilgili dersler aldı ve ardından Türkiye ve bir çok Avrupa ülkesine giderek buralarda konserlere imza attı. 1988 senesinde ilk albümünü çıkarttı. 2000 tarihinde Kral TV’nin organize etmiş olduğu müzik ödüllerine katılarak en iyi kadın sanatçı ödülünü aldı.

1990 tarihinde yaklaşık 1 yıl boyunca Günaydın isimli Gazete’de yazılar yazmaya başlamış sonrasında ise Sevginin Gücü adındaki dizide rol almıştır. Bir çok alanda ilerlemesinden sonra 2000 tarihinde ismi ile aynı olan Hülya adında bir dergi çıkarttı. 2002 tarihinde ilk kez bir tiyatro oyununda oynadı. Hülya Avşar Muhteşem Yüzyıl Kösem’de belli bir süre oynamıştır.

Yetenek Sizsiniz ve O Ses Türkiye yarışmalarında jüri olarak yer aldı. Star TV kanalında Bir Hülya Avşar Sohbeti programını yaptı. Hülya Avşar son olarak Fox TV’de yayınlanacak olan Masumiyet dizisinde Hale karakterini oynamıştır..

Hülya Avşar Aslen Nereli?

Hülya Avşar nereli aslen Ardahanlı’dır.

Hülya Avşar Boyu Kaç?

Hülya Avşar’ın 1.68 metre boyundadır.

Hülya Avşar Kaç Kilo?

Hülya Avşar 57 kilodur.

Hülya Avşar’ın Burcu Nedir?

Hülya Avşar’ın burcu ise Terazi’dir.

Hülya Avşar hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

3 Yorum Bırak

 1. türkiye ‘den bir güzel çıktı hayatımın en güzel günleri sinemada hülya avsarvarsa bileti alır girerdik bir gün sinamaýa gidecek param yok üzülüyorum gittin sinemanın duvarında oturuyordum burnum kanamış üzüldüğüm içim çok teşekkür ederim sağlık versin amin isalla amin gönlümüzün sultanı seni yakından çok görmek isterdim ama çok zor size de mutlu akşamlar isatta gece bekçiliğini yapıyorum çok hastayım ama çalışmak zorundayım

 2. Gülay Cengiz er

  Sayin sanatcimiz Hülya hanım siznle acil sinle tanışmak istiyorum

  • Sayğıdeğer, SÜPER, GÜZELLER GÜZELİ, SANAATCIM FİLİM YILDIZI, HANIMEFENDİ HÜLYA AVŞAR İLE TANIŞIP, BİR FİLİMDE OYNAMAM BENİM ONURUM GURURUM, ŞEREFİM, OLACAK. HEM DE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİMİZDE. HÜLYA AVŞAR HANIMEFENDİMİZ DE KIBRIS TÜRK DEVLETİMİZİ TANITMAK MUHTEŞEEERRRM OLUR. HARİKA OLUR.
   İnşallah DUALARIM. KABUL OLUR
   SAYĞILARIMLA
   Heyecanla. Bekleyeceğim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir