Hüner Coşkuner kimdir? aslen nereli ve kaç yaşında?

Hüner Coşkuner Kimdir Aslen Nereli?

Sanat camiasının önemli isimlerinden biri olan ve birçok albüm çıkartarak yıllarını Türk Sanat Müziğine adamış ünlü sanatçı Hüner Coşkuner kimdir? aslen nereli ve kaç yaşında? tüm yanıtları ve ayrıntılı bilgileri yazımızda.

Hüner Coşkuner Kimdir? Biyografisi

1 Nisan 1963 tarihinde İstanbul’da doğan Hüner Coşkuner, aslen Kastamonu’nun Cide ilçesindendir. Ailesinin 6 çocuğu içerisinde en küçük olan sanatçı, lise tarihlerinle birlikte müziğe ilgi duymuş ve Cemiyete girerek burada müzik eğitimi almıştır. Aldığı müzik eğitiminle birlikte kısa sürede sahneye çıkmaya başlamış olan isim, ayrıca birçok önemli müzisyenden de dersler almıştır.

1987 senesinde albüm çalışmalarını tamamlayan sanatçı, “Doğuş” adını vermiş olduğu albümü piyasaya çıkartmıştır.Bu sanatçının ilk çıkardığı albümdür.İkinci albümünü ise 1989 tarihinde çıkartan sanatçı, bu albümüne ise “Sakın Dönme Geriye” adını vermiştir.Art arda çok sayıda albüm çıkartan isim, en fazla albümünü ise Elenor Plak’tan çıkartmıştır.Elenor Plak firmasından çıkarmış olduğu albüm sayısı 10’dur.

2013 tarihinde çok anlamlı bir albüme imza atan Hüner Coşkuner, “Yeşilçam Klasikleri” isminle birçok önemli bestecinin ve söz yazarının şarkılarına yer verdiği albümü yayınladı.

visum china
visum china

2015 tarihinde bütün sözlerinin ve müziklerinin kendisine ait olduğu yepyeni bir albüm çıkarttı ve albümüne “Seni Acele Görmem Lazım” adını verdi.

Sanatçı kişiliği dışında sosyal sorumluluklarını da yerine getirmiş olan isim, öncelikle Lösemili Çocuklar Vakfı ile birlikte Bedensel Engelliler Vakfında gönüllü olarak yer almıştır. Albümlerdeki kazançlarının belli bir tutarını bağışlamış olan isim, halen sanatçı kişiliği ile birlikte bulunmaya devam etmektedir.

Hüner Çoşkuner’in Sevgilisi Kimdir?

Hüner Çoşkuner’in bilinen bir evliliği ya da çocuğu yoktu. Hüner Coşkuner, 17 yıllık sevgilisi için “O benim hayata toz pembe bakan gözüm.” dedi. Bir dost meclisinde tanıştıkları sevgilisiyle haftada bir gün görüştüklerini anlatan Coşkuner, “Ben çok sıkılgan birisiyim. Sevdiğim adamla öyle her gün görüşürsem çabuk sıkılırım. Zaten 17 yıl ancak böyle geçer. Aynı evin içinde tahammül edemem. Ama O’nu çok seviyorum. Bana evlenme de teklif etti. Ancak işim nedeniyle kabul etmedim.” demişti. Sevgilisiyle saklanmadıklarını söyleyen Coşkuner, sosyal hayatlarını normal insanlar gibi yaşadıklarını da belirtmişti.

Hüner Coşkuner Albümleri

1987 – Coşkun
1989 – Sakın Dönme Geriye
1990 – Gidemezsin
1992 – Haydi Tut Ellerimi
1993 – Gidiyor
1994 – Olamaz
1995 – Bir Evcilik Oyunu
1997 – Beni Bir Tek Sen Anlarsın
1998 – Ben Ölürüm
2000 – Klasikler 2
2002 – Vurgunum Sana
2005 – Geleceksen Gelme Yar
2007 – Nerede
2009 – Klasikler 3
2011 – Güle Güle Git
2013 – Yeşilçam Klasikleri
2015 – Seni Acele Görmem Lazım

Hüner Coşkuner için Çok Üzgünüz

Hüner Coşkuner Neden Öldü?

Hüner Coşkuner, bir süredir kemik iliği kanser tedavisi görüyordu. Değerli sanatçımız Hüner Coşkuner 04.02.2021 tarihinde hayatını kaybetti. Türk sanat müziği sanatçısı Hüner Coşkuner, kemik iliği kanseri tedavisi gördüğü hastanede, 58 yaşında hayatını kaybetti. Kemik iliği kanserinden tedavi gördüğü hastanede, nefes darlığı sebebiyle değerli sanatçımız aramızdan ayrıldı.

Tedavi gördüğü hastaneden yoğum bakıma alındığı açıklaması yapılan Hüner Coşkuner’in 04 Şubat 2021 saat 22.00 sıralarında hayatını kaybettiği öğrenildi.

2013 yılında Mesut Yar’la “Burada Laf Çok” programında konuşan Hüner Coşkuner, vasiyeti hakkında şu cümleleri kurmuştu;
“Küpesiz günüm yok. Aksesuarı ciddi anlamda çok severim. Küpe, bilezik, kolye… Bir yere gideceğim zaman mesela bir elbise, bol aksesuar. Bundan güç mü alıyorum bilemiyorum. Vasiyetim var aileme, Allah gecinden versin yaşamak her şeye rağmen çok güzel, küpelerimle gömülmek isterim.”

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir