Ice Spice kimdir, Ice Spice nereli, Ice Spice'nin hayatı, biyografisi, Ice Spice kaç yaşında, Ice Spice boyu, kilosu kaç?

Ice Spice Kimdir? Ice Spice Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Dünyaca ünlü rapçi Ice Spice kimdir, Ice Spice nereli, Ice Spice’nin hayatı, biyografisi, Ice Spice kaç yaşında, Ice Spice boyu, kilosu kaç? İşte Ice Spice hakkında detaylar.

Ice Spice Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Ice Spice olarak bilinen Isis Naija Gaston (1 Ocak 2000 doğumlu), Amerikalı bir rapçi. New York City, Bronx’da büyüdü ve State University of New York at Purchase’de müzik yapımcısı RiotUSA ile tanıştıktan sonra 2021 yılında kariyerine başladı. “Munch (Feelin’ U)” şarkısıyla 2022’nin sonlarında ün kazandı.

İlk single’ları “Bikini Bottom” ve “In Ha Mood”un çıkışı, ilk uzunçaları Like..? (2023) öncesinde gerçekleşti. 2023’te Lil Tjay işbirliği “Gangsta Boo” ile ilk ABD Billboard Hot 100 listesine giriş yaptı ve PinkPantheress ile remix single’ı “Boy’s a Liar Pt. 2” üçüncü sıraya yükseldi.

Ice Spice, The New York Times’dan Jon Caramanica tarafından “rap’in yeni prensesi” olarak övgü aldı ve Time dergisi tarafından “çıkış yapan yıldız” seçildi.

Hayatı

Isis Gaston, 1 Ocak 2000’de New York City, Bronx’da doğdu ve Fordham Road mahallesinde büyüdü. Beş kardeşin en büyüğüdür. Babası eski bir yeraltı rapçisidir ve Afrikalı-Amerikalı’dır, annesi ise Gaston’u 17 yaşında doğurmuş olan Dominiklidir. İkisi ilk olarak bir McDonald’s’ta tanıştı ve Gaston iki yaşındayken boşandılar. Ebeveynleri sık sık meşgul olduklarından, Gaston büyürken çoğu zaman büyük ebeveynleri ve kuzenleriyle birlikte zaman geçirdi. Bronx’ta okula gitti ve daha sonra Yonkers’ta bir Katolik lisesi olan Sacred Heart High School’a gönderildi. Yedi yaşındayken Lil’ Kim, Nicki Minaj gibi rapçileri dinledikten sonra hip hop’a ilgi duydu ve ilkokuldan liseye kadar şiir yazdı ve freestyle rap yaptı. Şarkı sözlerini iPhone’unun Notlar uygulamasında yazıp, hip hop enstrümantallerini dinleyerek ve yüksek sesle rap yaparak yazdı. Yüksek okulunun birinci sınıfında Ice Spice takma adını seçti.

Ice Spice, spor bursu aldığı State University of New York at Purchase’de okudu ve iletişim dersleri aldı. İkinci yılında okulu bıraktı. Wendy’s ve The Gap’te kasada çalışarak kendini destekledi. “Bikini Bottom” şarkısı hakkındaki bir röportajda açıkladığı gibi kendisini queer olarak tanımlar.

Kariyeri

Ice Spice, 2021 yılında, State University of New York at Purchase’da okurken plak yapımcısı RiotUSA ile tanıştıktan sonra rap yapmaya başladı.İlk şarkısı “Bully Freestyle” RiotUSA tarafından yapıldı ve 2021 Mart ayında, Twitter’da viral olan “Buss It” challenge videosu sonrasında yayınlandı. Şarkısı “Name of Love”, SoundCloud’da popüler hale gelmesiyle birlikte Instagram’da da popüler hale geldi. RiotUSA tarafından yapılan ve WorldStarHipHop tarafından dağıtılan “Munch (Feelin’ U)” adlı şarkısı, 10 Ağustos 2022’de çıktı ve Drake’in desteğini aldıktan sonra popüler hale geldi. Drake, şarkıyı kendi Sirius XM radyo istasyonu Sound 42’de çaldı. Şarkı daha sonra Twitter ve TikTok’ta viral hale geldi ve Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs ve Bubbling Under Hot 100 listelerinde yer aldı. Eylül 2022’de, Ice Spice, B-Lovee’nin “One Time” şarkısında bir konuk sanatçı olarak yer aldı. Aynı ay içinde, 10K Projects ve Capitol Records ile bir plak anlaşması imzaladı. 28 Ekim’de “Bikini Bottom” adlı single’ı yayınladı. Ice Spice’ın ilk EP’si Like..?, 20 Ocak 2023’te yayınlandı ve “Munch (Feelin’ U)”, “Bikini Bottom” ve “In Ha Mood” adlı single’ları içeriyordu.

Ice Spice, Şubat 2023’te Lil Tjay ile birlikte, aynı adı taşıyan geç rapper Gangsta Boo’ya saygı olarak yaptığı “Gangsta Boo” adlı single’ıyla Billboard Hot 100 listesine ilk kez 82 numaradan girdi. 3 Şubat 2023’te, şarkıcı PinkPantheress’in şarkısı “Boy’s a Liar Pt. 2” remix’i Ice Spice’ın katılımıyla ve buna karşılık gelen müzik videosuyla yayınlandı. Şarkı, o zamanki her iki sanatçı için de en yüksek listede yer alan pozisyon olan Billboard Hot 100’de 3 numaraya yükseldi.

Ice Spice hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir