İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Mustang filmindeki rolü ile cok genç bir oyuncu olmasına rağmen cok iyi bir performans sergileyen ve en son olarak Dolunay adındaki dizide rol almış oyuncu İlayda Akdoğan kimdir kaç yaşında boyu kaç? genç oyuncunun tüm hayatı ile bütün bilgiler bu konumuzda ele alınmaktadır.Vakit kaybetmeden okumaya geçebilirsiniz.

İlayda Akdoğan Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

İlayda Akdoğan, 21.07.1998 yılında dünyaya gelmiş olan genç bayan oyunculardan biridir.İstanbullu olan genç oyuncu burada doğmuş ve eğitim kademelerinin büyük bölümünüde burada tamamlamıştır.Boyu 1.70 cm’dir.

Bir gün annesi onun bebeklik resimlerini oyunculuk ile ilgili bir dergiye göndermiş ve ardından ise profesyonel anlamda oyunculuk mesleğine yönelmiştir.Uzun bir maraton ile beraber 2004 tarihinde kamera karşısına geçerek dizide rol almaya başlamıştır.Yer aldığı birinci projenin adı En İyi Arkadaşım isimli dizidir.

Liseden sonra eğitimine Üniversitenin Sinema bölümü veya Sosyoloji bölümünü okuyarak devam etmek istemiş olan oyuncu amacına ulaşmıştır.Herhangi bir özel çalışma yapmadan katıldığı sınavda iyi bir puan almayı başaran oyuncu istediği bölümde okumaktadır.

visum china
visum china

Ailesinin dersler konusunda herhangi bir baskısı olmadığını belirtmiş olan genç oyuncu okuduğu eğitim hayatı süresince hiç bir zaman Tembel bir öğrenci olmamıştır.Sosyal konularda çok duyarlı olan oyuncu bir çok kişiye örnek olacak bir tutarlılık sergiliyor.

ilayda-akdogan-biyografisi

İlayda Akdoğan Oynadığı Diziler ve Filmler

2004 – En İyi Arkadaşım (Seda)
2005 – Afacanlar Kampı
2007 – Bez Bebek (Gülay)
2007 – Sevgili Dünürüm
2015 – Mustang (Film)
2016 – Oyunbozan (Eylül)
2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz
2017 – Dolunay

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir