Işıl Alben Kimdir?

Işıl Alben Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Basketbol’un tanınan önemli bayan sporcularından biri olan Işıl Alben kimdir kaç yaşında nereli? sizler için biyografisini paylaşıyoruz.

Işıl Alben Kimdir? Hayatı

[saritext]Işıl Alben[/saritext] 22 Şubat 1986 tarihinde İstanbul şehrimizde doğan biridir.İstanbullu olan ünlü Basketci’nin boyu 1.72 cmdir.Kendisi basketbol takımında oyun kurucu görevinde bulunmaktadır.

Kariyerine 1988 tarihinde İstanbul Üniversitesi altyapısında başlamıştır.Burada toplam 8 yıl kadar kalmıştır.2 yıl kadar A takımda oynamıştır.Bu takımda oynarken küçük takımda 1 defa, yıldızlar takımında 3, gençler takımında ise 5 defa şampiyonluk kupasını kaldırmaya hak kazanmıştır.Ayrıca kendisi oynadığı yıllar boyunca birçok defa ödül almıştır.Asis kraliçesi ödülü, En değerli oyuncu ödülü gibi ödülleri kazanmıştır.Henüz daha 16 yaşındayken A takıma yükselme başarısı göstermiştir.

İstanbul Üniversitesindeki başarılı oyunlarından sonra Botaşsspor’a transfer olmuştur.Burada da kendini gösterip Galatasaray’a transfer oldu.116 defa A Milli Takım forması giymiş olan Işıl Alben Galatasaray forması altında başarılı müsabakalara imza atmıştır.A Milli Bayan Basketbol takımı ile 2011 tarihinde 2.lik alma başarısı sağlamıştır.

isil-alben-biyografi

1998-2006 arasında İstanbul Üniversitesi Spor
2006-2007 tarihleri arasında Botaşsspor
2007 sonrası Galatasaray forması giymiştir.

Almış Olduğu Ödüllerden Bazıları :

2004 tarihinde Gençler Avrupa Şampiyonası Asist Kraliçesi
2004 senesinde Gençler Avrupa Şampiyonası Turnuvanın En İyi Beş’ine seçilir
2005 tarihi ile Ümitler Avrupa Şampiyonası Asist Kraliçesi ödülünü aldı.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir