İsmail Yk Kimdir Biyografisi Hayatı

İsmail YK Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şarkıcı İsmail YK hakkında merak edilenler. İsmail YK kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, evli mi gibi merak edilen ve internette çok aranan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İsmail YK Kimdir, Hayatı, Nereli?

Hepimizin İsmail YK olarak bilmiş olduğu ünlü şarkıcının tam adı İsmail Yurtseven‘dir. İsmail YK’nın doğum yeri Almanya’nın Hamm kentidir. İsmail YK 1978 yılında dünyaya gelmiştir. İsmail YK’nın babasının adı Ali Rıfat, annesinin adı ise Zerife’dir. İsmail YK ailesinin en küçük çocuğudur. İsmail YK’nın kardeşlerinin isimleri Zeynep, Hasan, Mustafa ve Hüseyin’dir. Kardeşleri ile beraber müzik yaşantısına başlamış olan isim kurmuş oldukları isim ile beraber şarkılar seslendirmeye başlamış ve daha henüz 13 yaşındayken sahneye çıkmıştır. 1995 senesinden itibaren profesyonel bir şekilde müzikle ilgilenmiş isim lise eğitimi sonrası tamamen müzikle ilgilenmeye başlamıştır.

İsmail YK kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, evli mi

İsmail YK Kaç Yaşında?

İsmail YK’nın doğum tarihi 5 Temmuz 1978 yılıdır.

visum china
visum china

İsmail YK Evli mi?

İsmail YK bekardır.

İsmail YK Boyu

İsmail YK’nın boyu 1.74’tür.

İsmail YK Kilosu

İsmail YK’nın kilosu 70’tir.

İsmail YK Aslen Nereli?

İsmail YK aslen Sivaslı’dır.

İsmail YK kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, evli mi

İsmail YK Hangi Burç?

İsmail YK’nın burcu Yengeç’tir.

İsmail YK Müzik Kariyeri

Ünlü sanatçı uzun süre Almanya’da yaşamış ve orada bir süre kadarda DJ’lik yapmıştır. İsmail YK çok sayıda müzik aleti çalabilmektedir. İsmail YK Türkiye’de çıkarmış olduğu albümlerle kısa zamanda popüler olmuş bir isimdir. Hem sahnedeki renkli halleri ve samimi duruşuyla beraber kısa bir süre içerisinde çok tutulan parçalara imza atmayı başarmıştır. 2004 senesinde çıkarmış olduğu ilk albüm onun Türkiye’de pop müzik alanında önemli bir sanatçı olmasına büyük katkı sağlamıştır.

2004’den sonra 2006’da çıkarmış olduğu Bombabomba.com adındaki albümü tıpkı ilk albümündeki gibi çok büyük bir satış elde etmiş ve bu albümüyle beraber üç kez ödül almıştır. Hem internet ortamında hem de radyolarda en sık dinlenen birinci parça olmuştur. 2008 senesinde 3. kez albüm çıkartan isim çıkarmış olduğu Bas Gaza adındaki albümle yine çok fazla satış yapan albümlerden birine imza atmıştır. Bu albümü ile beraber yine ödüllere layık görülen isim önemli albümler çıkartarak tamamen kendini kanıtlamış ve Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı olmuştur.

İsmail YK kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu, evli mi

İsmail YK Albümleri

  • 2004 – Şappur Şuppur
  • 2006 – Bombabomba.com
  • 2008 – Bas Gaza
  • 2009 – Haydi Bastır
  • 2011 – Psikopat
  • 2012 – Metropol
  • 2015 – Kıyamet
  • 2018 – Tansiyon

İsmail YK ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir