İsmail Yk Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

İsmail Yk Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Çıkarmış olduğu şarkılarla gündemin en fazla dinlenilen şarkılarına imza atmayı başaran ve seslendirdiği şarkılar dışında herhangi bir şekilde gündemde olmayı istemeyen önemli sanatçı İsmail Yk kimdir kaç yaşında nereli? derlemiş olduğumuz yazımız ile beraber sanatçının özgeçmişi burada.

İsmail Yk Kimdir Nereli Biyografisi Hayatı

Hepimizin İsmail Yk olarak bilmiş olduğu ünlü isim İsmail Yurtseven Almanya’da hayata gözlerini açmış 1978’li olan bir sanatçıdır.Aslen Sivaslı olan sanatçı kardeşleri arasında en ufak olandır.Kardeşleri ile beraber müzik yaşantısına başlamış olan isim kurmuş oldukları isim ile beraber şarkılar seslendirmeye başlamış ve daha henüz onüç yaşındayken sahneye çıkmıştır.1995 senesinden itibaren Profesyonel bir şekilde müzikle ilgilenmiş isim lise eğitimi sonrası tamamen müzikle ilgilenmeye başlamıştır.Boyu 1.78 cmdir.

Ünlü sanatçı uzun süre Almanya’da yaşamış ve orada bir süre kadarda Djlik yapmıştır.Bu konuda ünvanda almış olan şarkıcı çok sayıda müzik aleti çalabilmektedir.Ayrıca sadece şarkı söylemek dışında çok iyi sözlerde yazabilen isim müzik anlamında gerçekten çok yetenekli bir isim.

İsmail Yk Türkiye’de çıkarmış olduğu albümlerle kısa zamanda popüler olmuş bir isimdir.Hem sahnedeki renkli halleri ve samimi duruşuyla beraber kısa bir süre içerisinde çok tutulan parçalara imza atmayı başarmıştır.2004 senesinde çıkarmış olduğu ilk albüm onun Türkiye’de pop müzik alanında önemli bir sanatçı olmasına büyük katkı sağlamış ve çıkardığı Şappur Şuppur albümü çok satmıştır.

2004’den sonra 2006’da çıkarmış olduğu Bombaboma com adındaki albümü tıpkı ilk albümündeki gibi çok büyük bir satış elde etmiş ve bu albümüyle beraber üç kez ödül almıştır.Hem İnternet ortamında hemde radyolarda parça en sık dinlenen birinci parça olmuştur.

Çıkardığı bu 2 albüm ve yüksek satış rakamlarınla beraber program sunucuları onları programlarına sık sık davet etmiş ve kendiside çoğu programa katılmıştır.2008 senesinde 3. kez albüm çıkartan isim çıkarmış olduğu Baz Gaza adındaki albümle yine çok fazla satış yapan albümlerden birine imza atmıştır.Bu albümünlede yine ödüllere layık görülen isim önemli albümler çıkartarak tamamen kendini kanıtlamış ve Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı olmuştur.

İsmail Yk çıkardığı her albümle beraber Milyonlar tarafından dinlenen şarkılara imza atmış ve vermiş olduğu Konserlerde binlerce kişiye ulaşmış çok büyük rekorlar kırmıştır.Aldığı ödüller her geçen gün artmış ve sevenleride çoğalmıştır.

Sanatçı 2010 senesinde Azerbaycan’da düzenlenmiş yarışmada en fazla sevilen sanatçı olmayı başarmış ve ödül almıştır.

İsmail Yk albüm çalışmalarını ve albümlerini kendi şirketinde yapmaktadır.Kardeşleri ile beraber albümlerini hazırlayan isim çok fazla ara vermeden belirli süreler içerisinde albümler çıkartmaktadır.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın