Zahide Yetiş Kimdir Nereli Biyografisi

Zahide Yetiş Kimdir Nereli Biyografisi

Ekranlarda başarılı sunuculuk yapan Güzel Sunuculardan biri olma özelliği taşıyan özellikle Sağlık programları ile ismini duyuran Zahide Yetiş kimdir nereli? biyografisi.

Zahide Yetiş Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Zahide Yetiş, 1979 tarihinde Avusturya’nın Viyana şehrinde doğdu.Annesi tarafından Yunanistanlı, babası tarafından ise Kütahya ve İzmir kökenli bir aileye sahiptir.Toplam 5 kardeş olan sunucunun 1 tane kız kardeşi, 3 tanede erkek kardeşi bulunmaktadır.Boyu 1.70’dir.

Küçük yaşlarda iken anne ile babasının ayrılması nedeniyle o İzmir’de babaannesinin yanında yaşamış ve yetişmiştir.Ortaokul ile lise okuduğu sıralarda Şiir ve Güzel Konuşma konusunda pek çok kez birinci olmuştur.Liseyi İzmir Özel Fatih Kolejinde okuduktan sonra 9 Eylül Üniversitesi İşletme bölümünü bitirmiştir.

Çocukken Trt ekranlarında Belgesel seslendirmelerine başlamış ve seslendirmelerde başarılı olmuştur.Belgesel seslendirmelerinden sonra reklam seslendirmede de kendisini bulunmuştur.Önemli programları sunmuş ve sevilmiştir.Zahide Yetiş, Tv8 ekranlarında Kentlerin Dili isimli programı sunarak 25 civarı ili gezmiş ve belgeseller çekmiştir.

zahide-yetis-biyografi

Birçok programı sunan Sunucu Genç Gözüyle Tartışma, Türk Site, Gün Başlıyor, Şans Karesi, İzlenimler gibi programları sundu.

İzmir’de Diksiyon üzerine öğrencilere dersler verdi.2009 tarihinde ekranlara gelmeye başlayan Doktorum programı ile büyük bir çıkış yakaladı.Bu programı Doktor Aytuğ Kolankaya ile beraber sunmuşlardır.Bu program sayesinde aranılan kişiler arasına girmiştir.

Ünlü Sunucu halen Zahide Yetiş’le isimli programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Sunucu iş adamı Cem Arısoy ile Paris’te evlenmişlerdir.Kuruçeşme’de ise düğünlerini yapmıştır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın