Jale Bekar kimdir, Jale Bekar nereli, Jale Bekar'ın hayatı, biyografisi, Jale Bekar kaç yaşında?

Jale Bekar Kimdir? Şarkıcı Jale Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Kanal D’nin sevilen müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’in konuklarından biri olan şarkıcı Jale Bekar hakkında detaylar merak edilmeye başlandı. Peki Jale Bekar kimdir, Jale Bekar nereli, Jale Bekar’ın hayatı, biyografisi, Jale Bekar kaç yaşında? İşte Jale Bekar hakkında detaylar.

Jale Bekar Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Jale Bekar 24 Temmuz 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk pop müzik şarkıcısı.

Jale Bekar Hayatı

Jale Bekar’ın müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. Ortaokul ve lise yılları boyunca çeşitli müzik yarışmalarına katıldı. Müzik kariyeri 1979 Altın Mikrofon Ses Yarışması’na katılarak başladı. Yarışmada ikinci olan Jale, gelen teklifleri değerlendirerek Nisa Serezli, Tolga Aşkıner, Göksel Kortay ve Kerem Yılmazer gibi sanatçılarla müzikallerde rol aldı. Yaklaşık olarak üç yıl süren tiyatro çalışmalarının ardından beş yıl boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü Sosyal Tesisleri’nde orkestra solistliği yaptı. Şan pedagogu Belkıs Aran’dan on dört yıl boyunca şan ve solfej dersleri aldı. 1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

İlk albümü olan Süreyya’yı 1986 yılında çıkardı. Son albüm çalışması Yüreğimin Şarkıları ise 1999 yılında yayınlanmıştır. Bu albümde isimleri Jale’yle birlikte anılan iki tanınmış şarkı, “Üzgünüm” ve “Son Geceler” yeni düzenlemeleriyle yer almıştır.

Jale Bekar hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir