Erdal Çelik kimdir, Erdal Çelik nereli, Erdal Çelik'in hayatı, biyografisi, Erdal Çelik kaç yaşında?

Erdal Çelik Kimdir? Erdal Çelik Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Kanal D’nin sevilen müzik programı Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konuklarından biri olan Erdal Çelik ‘in biyografisi merak edilmektedir. Peki Erdal Çelik kimdir, Erdal Çelik nereli, Erdal Çelik’in hayatı, biyografisi, Erdal Çelik kaç yaşında? İşte Erdal Çelik hakkında detaylar.

Erdal Çelik Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Erdal Çelik  18 Temmuz 1959 tarihinde Ankara’nın Polatlı ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk pop müzik sanatçısı, besteci ve söz yazarı.

Erdal Çelik’in Hayatı

1959 senesinde Ankara Polatlı’da memur bir babanın dördüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Babasının memur olmasından dolayı ilkokulu Erzurum İnönü İlkokulunda, ortaokulu Erzurum Gazi Ahmet Paşa Ortaokulu ve Ankara Demetevler Lisesinin orta bölümünde, liseyi de Ankara Yenimahalle Endüstri Meslek ve Teknik Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamladı. İlk denemesinde üniversiteyi kazanamayan Erdal, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümüne başladı, ancak o yıllarda yaşanan öğrenci olayları nedeniyle ilk senede okulu bıraktı.

Erdal Çelik, 1976 senesinde TRT’nin açtığı bir ses yarışmasında 2000 kişi arasından ilk beşe girmiş, hem radyoda hem televizyonda programlara katılmıştır. Üniversiteyi bırakmasının ardından ağabey ve ablasının yönlendirmesiyle önce Savaş Bağcan, sonrasında dönemin en ünlü orkestrası İlhan Feyman Orkestrası’nda çalışmıştır. Uğur Sezen ve Haluk Kılıç orkestralarıyla da çalışan Erdal, 1982 senesinde Grup Lokomotif’e solist olarak katılarak beraber askerlik görevine başlamış, askerlik görevi boyunca ve sonrasında Grup Lokomotif ile beraber birçok sanatçıyla çalışmıştır.

1985 senesinde Güneş gazetesinin açtığı müzik yarışmasında erkek yarışmacı dalında 1. olmasının ardından yarışmada bayanlar birincisi Emel Müftüoğlu ile bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel-Erdal ikilisi, Atilla Özdemiroğlu’nun kurduğu ART’den 1985 senesinde “Öyle Bir Aşk” ve 1988 yılında da Göksoy Plak’tan ”Alaturka Benim Canım” adlı iki albüm çıkardı.

Erdal Çelik Evli mi?

Piraye Hanım ile evli olan Erdal Çelik’in Doğa ve Duru adında iki çocuğu vardır.

Erdal Çelik hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir