Sibel Alaş kimdir, Sibel Alaş nereli, Sibel Alaş'ın hayatı, biyografisi, Sibel Alaş kaç yaşında, Sibel Alaş evli mi?

Sibel Alaş Kimdir? Sibel Alaş Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler’in konuklarından şarkıcı Sibel Alaş kimdir, Sibel Alaş nereli, Sibel Alaş’ın hayatı, biyografisi, Sibel Alaş kaç yaşında, Sibel Alaş evli mi? İşte Sibel Alaş hakkında detaylar.

Sibel Alaş Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Sibel Alaş 13 Şubat 1975 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı-şarkı yazarı ve çevirmen.

Sibel Alaş Hayatı

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümündeki ikinci yılında Yonca Evcimik’in vokalistliğini yapmaya başlayan Alaş, Sony Müzik’ten gelen teklif üzerine 1995 yılında ilk albümünü çıkardı. Mustafa Sandal’ın yapımcılığını üstlendiği Adam adlı ilk albümde, albüme adını veren “Adam” adlı şarkıyla yaptığı çıkış Alaş’a, 2. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcı Ödülü”nü getirmiştir. Şarkının Abdullah Oğuz tarafından çekilen klibi “Yılın En İyi Klibi Ödülü”ne layık görülmüştür. Aralık 1996’da Fem, Mart 1998’de ise Çocuk adlı albümleri yayınlanmıştır.

2008 yılında Kırık Kalpler Oteli adlı kitabı çeviren Alaş daha sonra George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı adlı serisinin ilk kitabı olan Game of Thrones Taht Oyunları’nı çevirmiştir. 2012 yılında Volga Tamöz’ün Tam 90’dan albümünde yer alan Fem şarkısını yeniden seslendirmiştir.

Sibel Alaş Evli mi?

Sibel Alaş 1996 yılında müzik yapımcısı Zeki Aköz ile evlenmiştir. Alaş’ın 1998 yılında henüz iki yaşındayken alıp koruyucu anneliğini üstelendiği Tuğçe adında bir kızı vardır.

Sibel Alaş hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir