Jason Momoa kimdir, Jason Momoa nereli, Jason Momoa'nın hayatı, biyografisi, Jason Momoa kaç yaşında, Jason Momoa boyu, kilosu kaç?

Jason Momoa Kimdir? Jason Momoa Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

“Game of Thrones” dizisindeki Khal Drogo rolü ile tanınan Jason Momoa kimdir, Jason Momoa nereli, Jason Momoa’nın hayatı, biyografisi, Jason Momoa kaç yaşında, Jason Momoa boyu, kilosu kaç? İşte Jason Momoa hakkında detaylar.

Jason Momoa Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Jason Momoa, Honolulu, Hawaii’de 1 Ağustos 1979’da fotoğrafçı Coni (Lemke) ve ressam Joseph Momoa’nın tek çocuğu olarak doğdu. Babası yerli Hawaiili kökenlidir. Jason röportajlarda annesinin Alman, İrlandalı ve Amerikan kökenli olduğunu belirtmiştir. Doğumundan kısa bir süre sonra, ebeveynleri boşandı ve o ve annesi Norwalk, Iowa’ya taşındılar, orada büyüdü. Norwalk High School’dan mezun oldu ve futbol takımında Brandon Routh ile birlikte yer aldı. University of Hawaii’de eğitim gördü.

Jason Momoa kimdir, Jason Momoa nereli, Jason Momoa'nın hayatı, biyografisi, Jason Momoa kaç yaşında, Jason Momoa boyu, kilosu kaç?

Kariyerine 1990’ların sonlarında başlayan Momoa, televizyon dizisi “Baywatch Hawaii” ile tanındı. Daha sonra “Stargate Atlantis” dizisindeki Ronon Dex karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Ancak gerçek çıkışını 2011 yılında “Game of Thrones” dizisindeki Khal Drogo rolüyle elde etti. Bu rol ona geniş bir uluslararası izleyici kitlesi kazandırdı.

visum china
visum china

Momoa, aynı zamanda 2016 yapımı “Batman v Superman: Adaletin Şafağı” ve 2017 yapımı “Justice League” filmlerinde Aquaman olarak da tanınır. Aquaman’ı canlandırdığı solo filmi 2018’de gösterime girdi ve büyük bir gişe başarısı elde etti.

Jason Momoa Evli mi?

Özel hayatıyla ilgili olarak, 2017 yılında aktris Lisa Bonet ile evlendi ve çiftin iki çocuğu vardır. Çift evliliklerini 2022 yılında sonlandırdı.

Jason Momoa Boyu, Kilosu Kaç?

Momoa, 1.98 metre boyunda ve yaklaşık olarak 106 kilogram ağırlığındadır. Fiziksel olarak güçlü bir yapısı vardır ve bu nedenle kaslı ve etkileyici bir görünüme sahiptir.

Jason Momoa Burcu Nedir?

Jason Momoa aslan burcudur.

Jason Momoa hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir