Merve Yavuz Kimdir?

Merve Yavuz Kimdir?

Karadeniz müziğinin önemli isimlerinden biri olan ve aynı zamanda seslendirmiş olduğu parçalarla bir çok kişiye Karadeniz müziğini sevdiren bir süre önce İmera Grubundan ayrılarak yoluna tek devam eden şarkıcı Merve Yavuz kimdir? bu biyografimizle karadenizin önemli sesi hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Merve Yavuz Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Sanatçı Merve Yavuz, Trabzon’da hayata gözlerini açmış Trabzonlu bir isimdir.Doğum tarihi 1986’dır.Üniversiteyi Erzurum’da okuyan sanatçı burada Müzik Öğretmenliği bölümünü tamamlamış ve aynı Üniversitede Yüksek Lisansını yaparak okul hayatını bitirmiştir.Halen Öğretmenlik yapan isim aynı zamanda şarkılar seslendirmeye devam etmektedir.

2012 senesinle beraber İmera Grubunda şarkı söylemeye başlamış olan isim bu sayede müziğe başlamıştır.Gruptaki arkadaşlarının çocukluk arkadaşı olduğunu belirten isim bu grupla beraber güzel şarkılar seslendirmiş ve çok sayıda kişi tarafından beğenilen bir grup olmayı başarmıştır.

2016 senesinde bu gruptan ayrılan isim bu gruptan ayrılmasınının nedenlerini ise hem kendi özel nedenleri hem de grup arasındaki görüş farklılıkları olarak açıklıyor.Bu ayrılığın hem grup için hem de kendi için daha iyi olduğunu söyleyen şarkıcı, artık yoluna yalnız devam etmektedir.

Sahneye çıktığı zaman bir çok şeye dikkat eden Merve Yavuz ailesine ve öğrencilerine karşı sorumluluklarının olduğunu belirtiyor.Halen Müzik Öğretmenliği yapmayıda sürdüren isim bir yandan ise şarkılarını sürdürüyor.

Karadeniz müziğinde örnek aldığı bir isim bulunmayan sanatçı bazı kişileri ise dinlemeyi seviyor.Bir çok Karadeniz müziği sanatçısından müzik konusunda destek aldığını belirten isim, yoluna “Sol Yanım” adındaki single ve Ünal Sofuoğlu ile beraber seslendirdiği “Bölemedik Dertleri” parçaları ile devam ediyor.

Merve Yavuz Kimdir? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın