Merve Yavuz Kimdir?

Merve Yavuz Kimdir?

Karadeniz müziğinin önemli isimlerinden biri olan ve aynı zamanda seslendirmiş olduğu parçalarla bir çok kişiye Karadeniz müziğini sevdiren bir süre önce İmera Grubundan ayrılarak yoluna tek devam eden şarkıcı Merve Yavuz kimdir? bu biyografimizle karadenizin önemli sesi hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Merve Yavuz Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Sanatçı Merve Yavuz Trabzon’da hayata gözlerini açmış Trabzonlu bir isimdir.32 yaşında bulunan isim 1986’lıdır.Üniversiteyi Erzurum’da okuyan sanatçı burada Müzik Öğretmenliğini tamamlamış ve aynı üniversitede Yüksek Lisansını yaparak okul hayatını tamamlamıştır.Halen Öğretmenlik yapan isim aynı zamanda şarkılar seslendirmeyede devam etmektedir.

2012 senesinle beraber İmera Grubunda şarkı söylemeye başlamış olan isim bu sayede müziğe başlamıştır.Gruptaki arkadaşlarının çocukluk arkadaşı olduğunu belirten isim bu grupla beraber güzel şarkılar seslendirmiş ve çok sayıda kişi tarafından beğenilen bir grup olmayı başarmıştır.

2016 senesinde bu gruptan ayrılan ismin bu gruptan ayrılmasınının nedenleri ise hem kendi özel nedenleri hemde grup arasındaki görüş farklılıklarıdır.Bu ayrılığın hem grup için hem kendi için daha iyi olduğunu söyleyen şarkıcı artık yalnız yoluna devam etmektedir.

Sahneye çıktığı zaman bir çok şeye dikkat eden Merve Yavuz ailesine ve öğrencilerine karşı sorumluluklarının olduğunu belirtiyor.Halen Müzik Öğretmenliği yapmayıda sürdüren isim bir yandan ise şarkılarını sürdürüyor.

Karadeniz müziğinde örnek aldığı bir isim bulunmayan sanatçı bazı kişileri ise dinlemeyi seviyor.Bir çok Karadeniz müziği sanatçısından müzik konusunda destek aldığını belirten isim yoluna devam ediyor.

Merve Yavuz Kimdir? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın