Merve Yavuz Kimdir?

Merve Yavuz Kimdir?

Karadeniz müziğinin önemli isimlerinden biri olan ve aynı zamanda seslendirmiş olduğu parçalarla birçok kişiye Karadeniz müziğini sevdiren Karadenizli şarkıcı Merve Yavuz kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu kaç? bu biyografimizde Karadeniz’in önemli sesi hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Merve Yavuz Kimdir? Biyografisi

5 Ekim 1986 tarihinde Trabzon’da hayata gözlerini açmış olan Merve Yavuz, 1.78 metre boyunda, 53 kilo ve Terazi burcudur.Üniversiteyi Erzurum’da okumuş olan şarkıcı, Müzik Öğretmenliği bölümünü bitirmiş ve aynı Üniversitede Yüksek lisans yaparak okul hayatını bitirmiştir.Okul sonrası Öğretmenlik yapmaya başlayan isim aynı zamanda profesyonel anlamda müzik ile de ilgilenmeye başlamıştır.

2012 senesinle beraber “İmera” Grubunda şarkı söylemeye başlamış olan isim bu sayede müziğe başlamıştır.Gruptaki arkadaşlarının çocukluk arkadaşı olduğunu belirten isim bu grupla beraber güzel şarkılar seslendirmiş ve çok sayıda kişi tarafından beğenilen bir grup olmayı başarmıştır.

2016 senesinde bu gruptan ayrılan isim, bu gruptan ayrılmasınının nedenlerini ise hem kendi özel nedenleri hem de grup arasındaki görüş farklılıkları olarak açıklıyor.Bu ayrılığın hem grup için hem de kendi için daha iyi olduğunu söyleyen şarkıcı, artık yoluna yalnız devam etmektedir.

Sahneye çıktığı zaman bir çok şeye dikkat eden Merve Yavuz ailesine ve öğrencilerine karşı sorumluluklarının olduğunu belirtiyor.Halen Müzik Öğretmenliği yapmayı da sürdüren isim bir yandan ise şarkılarını seslendirmeye devam ediyor.

Karadeniz müziğinde örnek aldığı bir isim bulunmayan sanatçı bazı kişileri ise dinlemeyi seviyor.Bir çok Karadeniz müziği sanatçısından müzik konusunda destek aldığını belirten isim, “Sol Yanım” adındaki single ve Ünal Sofuoğlu ile beraber seslendirdiği “Bölemedik Dertleri” parçaları ile büyük bir yükselme kaydetmiş ve “Mela” isminde albüm çıkartmıştır.

Merve Yavuz Kimdir? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın