Muazzez Ersoy kimdir, Muazzez Ersoy'un hayatı, biyografisi, Muazzez Ersoy aslen nereli, Muazzez Ersoy kaç yaşında?

Muazzez Ersoy Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Sanatçı Muazzez Ersoy’un biyografisini hazırladık. Muazzez Ersoy hakkında merak edilen bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Peki Muazzez Ersoy kimdir, nereli, Muazzez Ersoy kaç yaşında? İşte Muazzez Ersoy hakkında detaylar.

Muazzez Ersoy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Gerçek adı Hatice Yıldız Levent’tir. Muazzez Ersoy 9 Ağustos 1958 tarihinde Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk ve gençlik yılları İstanbul’un Kasımpaşa ilçesinde geçmiştir. Muazzez Ersoy ortaokulu bitirdikten sonra öğrenimini müzik dersleri alarak sürdürmeye karar verdi. İrfan Özbakır ve Baki Duyarlar gibi müzik hocalarından dersler aldı. Sanatçı tezgahtarlık yaparak kazandığı birikimlerini müzik dersleri için harcadı. 1974 yılında küçük yaşta evlendi ve iki yıl evli kaldı. Bu evlilikten Ender isminde bir oğlu oldu. Eşinden ayrıldıktan sonra müzik dersleri almaya devam etti.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

visum china
visum china

Kariyerinde ilk kez 1982 senesinde İstanbul Pembe Köşk Gazinosu’nda assolist olarak sahneye çıktı. 1985 senesinde TRT Ankara Radyosu’nun açmış olduğu sınava katıldı ancak kazanamadı. 1989 yılında TRT Ankara Radyosu şeflerinden Cahit Ünyaylar ile çalışmaya başladı. Ersoy, 1990 senesinde TRT’ye gönderdiği, yorumu kendine ait olan altı eserle denetimden geçti ve ekranlardan da dinleyicilerine seslenmeye başladı.

Muazzez Ersoy, ilk olarak Seven Olmaz ki adlı albümüyle dinleyicileriyle buluştu. Ardından ikinci albümü Herşeyim Sensin yayınlandı. Daha sonra Raks Müzik ile anlaşarak Sizi Seviyorum adlı çalışmasıyla büyük başarı kazandı. Bu albümde Selçuk Tekay ve Ali İhsan Kısaç gibi sanatçılarla çalıştı.

Muazzez Ersoy hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=qeWcEfFDLEM

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.