Şarkıcı Murat Boz kimdir, Murat Boz'un hayatı, biyografisi, Murat Boz kaç yaşında, Murat Boz nereli, Murat Boz boyu, kilosu kaç, Murat Boz rol aldığı dizi ve filmler neler?

Murat Boz Kimdir? Murat Boz Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli??

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şarkıcı Murat Boz kimdir, Murat Boz’un hayatı, biyografisi, Murat Boz kaç yaşında, Murat Boz nereli, Murat Boz boyu, kilosu kaç, Murat Boz rol aldığı dizi ve filmler neler? İşte Murat Boz hakkında detaylar.

Murat Boz Kimdir?

Murat Boz 7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı ve oyuncudur.

Murat Boz Hayatı

İlk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Karadeniz Ereğli, Zonguldak’ta tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. 1999’da İstanbul Bilgi Üniversitesini kazandı, bu okulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere birçok şarkıcıya vokalistlik yaptı.

visum china
visum china

Boz, solo kariyerine 2006 yılında çıkardığı “Aşkı Bulamam Ben” single’ı ile adım attı. Bir sonraki yıl ilk stüdyo albümü Maximum’u satışa sundu ve çıkışını öven pek çok ödül kazandı. Ardından Şans (2009), Aşklarım Büyük Benden (2011) ve Janti (2016) albümleriyle kariyerini sürdürdü. Bu albümlerde yer alan “Maximum”, “Uçurum”, “Para Yok”, “Özledim”, “Sallana Sallana” ve “Adını Bilen Yazsın” şarkıları Türkiye Resmî Listesi’nde ilk beş başarısı gösterirken “Geri Dönüş Olsa”, “Kalamam Arkadaş” ve “Janti” ise zirveye yerleşti. Şarkıcı, müzikal kariyerinin yanı sıra 2014’ten itibaren oyunculuk kariyerine odaklanarak Hadi İnşallah (2014), Kardeşim Benim (2016), Dönerse Senindir (2016) ve Öldür Beni Sevgilim (2019) filmlerinde başrol oynadı.

Piyano, keman, davul ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların reklam yüzüdür ve bu firmaların reklam filminde rol almıştır. O Ses Türkiye programının dört jüri üyesinden biridir ve ilk sezonun kazanan jüri üyesidir. Ödülleri arasında dört Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral Müzik Ödülü bulunmaktadır.

Şarkıcı Murat Boz kimdir, Murat Boz'un hayatı, biyografisi, Murat Boz kaç yaşında, Murat Boz nereli, Murat Boz boyu, kilosu kaç, Murat Boz rol aldığı dizi ve filmler neler?

Murat Boz Evli mi?

Murat Boz 2008 yılında Eliz Sakuçoğlu ile evlenmiştir. 2012 yılında boşanmışlardır.

Murat Boz Boyu Kaç?

Murat Boz 1.85 metre boyundadır.

Murat Boz Kaç Kilo?

Murat Boz yaklaşık 80 kilo ağırlığındadır.

Murat Boz Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2023 – Rüyanda Görürsün
  • 2022 – Zeytin Ağacı
  • 2018 – Öldür Beni Sevgilim
  • 2018 – Jet Sosyete
  • 2017 – Kardeşim Benim 2
  • 2016 – Dönerse Senindir
  • 2015 – Kardeşim Benim
  • 2014 – Hadi İnşallah
  • 2008 – Avrupa Yakası

Murat Boz hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.