Mustafa Yıldızdoğan Kimdir Nereli Biyografisi

Mustafa Yıldızdoğan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ülkemizin en sevdiği şarkılardan biri olan Türkiyem adındaki şarkıyı seslendirmiş, Milliyetcilerin vazgeçilmez sanatçıları arasında yer alan ünlü kişi Mustafa Yıldızdoğan kimdir nereli kaç yaşında? sanatçı hakkında en detaylı bilgiler.

Mustafa Yıldızdoğan Kimdir Nereli Biyografisi

Mustafa Yıldızdoğan, 10.05.1966’lı olan Konya’da hayata gözlerini açmış önemli bir sanatçıdır.Ünlü sanatçının toplamda daha 6 tane daha kardeşi vardır.Kardeşleri arasında orta sırada bulunan sanatçının babası Çiftçilik yapmaktadır.Lise eğitimini sürdürdüğü sırada okulu bırakmıştır.Askerlik vazifesini 1986 ile 1988 tarihlerinde yapan isim, ilk önce Eğirdir’de ardından ise Adıyaman’a gitmiş ve burada terhisini almıştır.Askerden döndükten 2 sene sonra ise evlenmiştir 3 tane çocuğu vardır.

1982’den itibaren müzikle ilgilenen sanatçı önce bağlama çalmaya başlamış ardından ise şarkılar söylemiştir.Bağlamayı herhangi bir kişiden ders almadan çalmayı başaran sanatçı bu konuda ne kadar kabiliyetli ve istekli olduğunu o zamanlardan itibaren göstermiştir.

1989 tarihinde Ülkü Ocakları Kadınhanı Şubesinin düzenlemiş olduğu Konsere katıldı ve burada ilk sahne deneyimini yaşarak Ülkücülere ve oradaki halka konser verdi.1990 tarihinde bu sefer Pendik Ülkü Ocakları Konserine katıldı ve yine sahneye çıkarak şarkı söyledi.

Bir çok albüme imzasını attı.Albümleri içerisinde özellikle Türkiyem adındaki şarkısı tüm Türkiye’nin özellikle Ülkücülerin en fazla dinlediği şarkı oldu.Yıllar geçmesine rağmen halen Türkiyem şarkısı herkes tarafından dinlenmeye devam ediyor.

1997 senesinden itibaren yeni bir sayfa açmaya başlayan Mustafa Yıldızdoğan yeni bir albüm çıkarttı.Akbaş Müzik ile beraber anlaşan ve albümünü buradan çıkartan sanatçı bu albümünde de yine onu sevenler için mükemmel parçalara imza attı.

mustafa-yildizdogan-biyografi

Çıkardığı albümlerde baya bir kitleye ulaşmayı başaran sanatçı çıkardığı Mektup adındaki albüm ile Türkiye’nin o dönemde en fazla satışı yapılan ve dinlenilen albümleri arasında 3. sıra oldu.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.