Naşit Özcan'ın hayatı, biyografisi, Naşit Özcan kimdir, nereli, Naşit Özcan kaç yaşında?

Naşit Özcan Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Nereli?

Naşit Özcan’ın hayatı, biyografisi, Naşit Özcan kimdir, nereli, Naşit Özcan kaç yaşında? İşte Naşit Özcan’ın hayatı hakkında merak edilen detaylar.

Naşit Özcan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Naşit Özcan 1886 yılında İstanbul Şehzadebaşı’nda dünyaya gelmiştir. Türk tiyatrosunun ünlü tuluat ustası. Tiyatrocu Adile Naşit ve Selim Naşit Özcan’ın babasıdır. İbiş tiplemesini en iyi canlandıran sanatçıların başında gelmektedir. Bayezit Rüştiyesi’nden sonra eğitimini Mızıka-ı Hümayun’da tamamladı.

Leman Hanımla evlendi, evli olduğu sırada Kantocu Amelya Hanım’a aşık oldu, bir süre sonra Leman Hanım’dan boşanıp, Emel adını alan Amelya Hanım ile evlenmiştir. Bu evlilikten olan çocukları Adile Naşit ve Selim Naşit Özcan da tiyatrocu olmuşlardır. Sanatçı, büyüdüğü ve tiyatro eğitimini aldığı aynı yerde 26 Nisan 1943 tarihinde vefat etmiştir.

Tarık Buğra’nın İbiş’in Rüyası (1970) adlı romanı, Naşit Özcan’ın hayatını konu edinir.

Naşit Özcan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir