Oktay Gürtürk kimdir, Oktay Gürtürk nereli, Oktay Gürtürk'ün hayatı, biyografisi, Oktay Gürtürk kaç yaşında?

Oktay Gürtürk Kimdir? Oktay Gürtürk Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olan Oktay Gürtürk kimdir, Oktay Gürtürk nereli, Oktay Gürtürk’ün hayatı, biyografisi, Oktay Gürtürk kaç yaşında? İşte Oktay Gürtürk hakkında detaylar.

Oktay Gürtürk Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Doğum tarihi hakkında net bilgi olmayan şarkıcı Oktay Gürtürk, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarını Elazığ’da geçiren ve kendi deyimiyle 30 yıla yakın bir sahne geçmişi olan Oktay Gürtürk, küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmektedir.

Oktay Gürtürk profesyonel müzik yaşamına 1988 yılında başlayan Oktay Gürtürk, ilk olarak Ankara’da sahne almaya başladı. Bu şehirde pek çok mekanda sahne alan şarkıcı kariyerine daha sonra İstanbul’da devam etmiştir. İlk albümünü 2000 yılında çıkaran Oktay Gürtürk 2007 yılında çıkardığı “Yiğit Yaralı Olur” albümü ile tanınmaya başladı.

Aşk Çiçeğim adlı şarkısıyla önemli bir başarı kazanan şarkıcı müzik kariyerine, yaptığı albümler ve diğer müzikal çalışmalarla devam ediyor. Oktay Gürtürk’ün en bilinen eserleri ise şunlar; Yiğit Yaralı Olur, Kara Köprü Narlıktır, Baboş ve Emmoğlu Ele Benzer.

visum china
visum china

Oktay Gürtürk hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir