Roger Federer kimdir, nereli, Roger Federer kaç yaşında, Roger Federer boyu, kilosu kaç, Roger Federer evli mi?

Roger Federer Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Londra’da oynanan Laver Cup ile profesyonel kariyerini noktalamasından sonra Roger Federer gündem oldu. Peki Roger Federer kimdir, nereli, Roger Federer kaç yaşında, Roger Federer boyu, kilosu kaç, Roger Federer evli mi? İşte Roger Federer hakkında detaylar.

Roger Federer Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Roger Federer 8 Ağustos 1981 tarihinde İsviçre’nin Basel şehrinde dünyaya gelmiştir. İsviçreli tenisçi. Lynette Federer, Robert Federer çiftinin çocuğudur. Birinci sırada daha önce art arda 237 hafta ve toplamda 310 hafta kalarak rekor kırmıştır. Federer tenise altı yaşında başladı.

Dokuz yaşında grup dersleri almaya başladı. Bir sene sonra özel koç gözetimi altına girdi. 12 yaşına kadar futbol ile tenis oynamayı sürdürdü, daha sonra sadece tenise yoğunlaşmakta karar kıldı. 14 yaşında ulusal şampiyon oldu ve İsviçre Ulusal Tenis Merkezi’nde eğitim görmeye hak kazandı. 1998’de Wimbledon Juniors ve sezon sonu Orange Bowl turnuvası şampiyonu olarak profesyonel tenis hayatına geçti.

visum china
visum china

Roger Federer kimdir, nereli, Roger Federer kaç yaşında, Roger Federer boyu, kilosu kaç, Roger Federer evli mi?

2022 yılında Londra’da oynanan Laver Cup ile profesyonel kariyerini noktaladı. Federer, Nadal’a, Djokovic’e, Murray’e ve diğer takım arkadaşlarına teşekkür ederken konuşmasında şu kelimeleri kullandı:

“Harika bir gün. Bunu arkadaşlarıma da söyledim, mutluyum asla üzgün değilim. Burada olmak çok güzel hissettiriyor. Ayakkabılarımı bir kez daha bağlamaktan keyif aldım. Bu gece ailemden herkes burada, bu yüzden harika bir durum benim için. Eşim kariyerim boyunca bana çok destek oldu. Benim uzun zaman önce tenise veda etmemi isteyebilirdi ama yapmadı. Devam etmemi sağladı ve bu oyunu oynamama izin verdi. Annem olmasa burada olmazdım. Kariyerim boyunca benimle dünyayı dolaşan bir ekibim vardı. Onlarla bu yolculuk inanılmazdı. Bunca yıldır emeği geçen herkese teşekkürler.Tenis oynamaktan ve arkadaşlarımla vakit geçirmekten gerçekten mutluydum. Gerçekten burada bitti. Mükemmel bir yolculuktu. Tenise tekrar başlasam her şeyi yeniden yapardım.”

Roger Federer Boyu Kaç?

Roger Federer 1.85 boyundadır.

Roger Federer Kaç Kilo?

Roger Federer 85 kilodur.

Roger Federer Evli mi?

Roger Federer 2009 yılında Mirka Federer ile evlendi. Myla Rose Federer, Charlene Riva Federer, Leo Federer, Lenny Federer adında çocukları vardır.

Roger Federer hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.