Ruth Kipoyi kimdir, Ruth Kipoyi kariyeri, Ruth Kipoyi kaç yaşında, Ruth Kipoyi nereli, Ruth Kipoyi boyu kilosu kaç?

Ruth Kipoyi

Ruth Kipoyi Kimdir? Ruth Kipoyi Boyu Kilosu, Kaç Yaşında?

Galatasaray Kadın Futbol Takımında forma giyen Ruth Kipoyi kimdir, Ruth Kipoyi kariyeri, Ruth Kipoyi kaç yaşında, Ruth Kipoyi nereli, Ruth Kipoyi boyu kilosu kaç? İşte Ruth Kipoyi hakkında detaylar.

Ruth Kipoyi Kimdir?

Ruth Monique Kipoyi 15 Ekim 1997 tarihinde doğmuştur. Ruth Kipoyi olarak bilinir, Demokratik Kongolu bir futbolcu ve forvet olarak Türk Kadınlar Futbol Süper Ligi kulübü Galatasaray ve Demokratik Kongo kadın milli takımında oynamaktadır.

Ruth Kipoyi Kariyer

15 Temmuz 2021’de Kipoyi, Tanzanya kadın futbol takımı Simba Queens için imza attı ve kulübü 2021 CAF Kadınlar Şampiyonlar Ligi CECAFA Elemeleri’nde temsil etti. Takım, ilk CAF Kadınlar Şampiyonlar Ligi finallerine kalamayarak üçüncü oldu.

Aralık 2021’de Türkiye’ye taşındı ve Gaziantep merkezli kulüp ALG Spor’a 2021-22 Turkcell Kadınlar Süper Ligi’nde oynamak için katıldı. 9 Mart 2022’de Dudullu Spor’a karşı 7-0’lık lig galibiyetinde üç golle ilk profesyonel hat-trick’ini yaptı. Takımının 2021-22 Kadınlar Süper Ligi şampiyonluğu unvanını kazandı. 18 Ağustos 2022’de 2022-23 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde ilk maçına çıktı. 4 Ağustos 2023 tarihinde Galatasaray ile bir yıllık sözleşme imzaladı..

visum china
visum china

Ruth Kipoyi Boyu Kaç?

Ruth Kipoyi 1.76 metre boyundadır.

Ruth Kipoyi Kaç Kilo?

Ruth Kipoyi yaklaşık 60 kilo ağırlığındadır.

Ruth Kipoyi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir