Ünlü şarkıcı Teoman kimdir, Teoman'ın hayatı, biyografisi, Teoman kaç yaşında, Teoman nereli, Teoman'ın boyu, kilosu kaç, Teoman evli mi, eşi kim?

Şarkıcı Teoman Kimdir? Şarkıcı Teoman Kaç Yaşında, Nereli?

Ünlü şarkıcı Teoman kimdir, Teoman’ın hayatı, biyografisi, Teoman kaç yaşında, Teoman nereli, Teoman’ın boyu, kilosu kaç, Teoman evli mi, eşi kim? İşte şarkıcı Teoman hakkında merak edilenler.

Teoman Kimdir?

Fazlı Teoman Yakupoğlu 20 Kasım 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir.

Teoman’ın Hayatı

20 Kasım 1967 tarihinde İstanbul’un Tünel semtinde Giresun Alucralı bir ailenin tek çocuğu olarak doğdu. Babası avukat Hasan Basri Yakupoğlu, annesi Şaziment Yakupoğlu’dur. Henüz 2,5 yaşındayken babasını kaybetti. Çocukluk döneminde müzikle ilgilendi ve gitar çalmaya başladı.

Lise eğitimini Ataköy Lisesinde tamamladıktan sonra önce İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümüne; ertesi yıl Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümüne girdi; ardından aynı üniversitede sosyoloji bölümüne geçti. Profesyonel müzik yaşamı öğrencilik yıllarında başladı. Öğrenimi sırasında kayıt dondurup bir yıl ABD’de, bir yıl süreyle de İngiltere’de yaşadı. İngiltere’de iken vokal dersleri aldı. Lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamladı.

visum china
visum china

İstanbul Üniversitesinde Kadın Araştırmaları yüksek lisans programına girdi; “çizgi romanda kadının rolü” konulu bir tez hazırladı ancak tezi kabul edilmedi.

Ünlü şarkıcı Teoman kimdir, Teoman'ın hayatı, biyografisi, Teoman kaç yaşında, Teoman nereli, Teoman'ın boyu, kilosu kaç, Teoman evli mi, eşi kim?

Teoman Müzik Kariyeri

Müzik kariyerine üniversite öğrencisi iken 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başladı. Grubun dağılmasından sonra müziğe önce Mavi Sakal, Indians, Black Rose, Işığın Yansıması gibi gruplarda, daha sonra, solo çalışmalarıyla devam etti.

İstanbul’da düzenlenen Roxy Müzik Günleri’nde 1996 yılında Yollar şarkısı ile En İyi Söz ödülüne değer görüldü. Aynı yarışmada Teoman’ın seslendirdiği, bestesi Barlas Erinç’e ait Ne Ekmek Ne de Su şarkısı da En İyi Beste seçildi.

1997 yılından itibaren çıkardığı solo albümlerle Türkiye’de popüler rock müzik alanında tanınmış bir müzisyendir. Kariyerindeki ilk 10 albümünde kolay akılda kalan, akustik çalgıların baskın olduğu, sıkılgan ve melankolik şarkılar üreten Teoman, 2021 ve 2023’te yayımladığı son iki albümünde ticari kaygılardan uzak konsept şarkılardan oluşan albümler üretmiştir. Albümlerinin yanı sıra turne, film müziği ve düetleriyle, özel hayatı ve rock yıldızı imajını tamamlayan tavırlarıyla gündeme gelmiştir.

Sanatçı 12 stüdyo albümüne sahip olup, son stüdyo albümü Ben, Zargana, Deus Ex Machina’yı 1 Eylül 2023’te yayımladı. Bu albüm öncesi 2 Haziran 2023’te 7 şarkıdan oluşan Aşık Bir Adam adında bir cover albümü de yayımladı.

Teoman Evli mi?

Şarkıcı Teoman 30 Aralık 2012 tarihinde Ayşe Kaya ile evlendi. Çift, 2015 yılının Mart ayında boşandı. Çiftin 2013 yılında Zeyno Şazi Yakupoğlu adında bir kızı vardır.

Teoman Boyu Kaç?

Teoman 1.77 metre boyundadır.

Teoman Kaç Kilo?

Teoman 75 kilodur.

Teoman Burcu Nedir?

Teoman akrep burcudur.

Teoman hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir