Oyuncu Tolga Karel kimdir, Tolga Karel'in hayatı, biyografisi, Tolga Karel kaç yaşında, Tolga Karel nereli, Tolga Karel boyu, kilosu kaç, Tolga Karel evli mi?

Tolga Karel Kimdir? Tolga Karel Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Oyuncu Tolga Karel kimdir, Tolga Karel’in hayatı, biyografisi, Tolga Karel kaç yaşında, Tolga Karel nereli, Tolga Karel boyu, kilosu kaç, Tolga Karel evli mi? İşte Tolga Karel hakkında detaylar.

Tolga Karel Kimdir?

Tolga Karel 12 Ekim 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Tolga Karel Hayatı

Kabuslar Evi: Karanlıktan Gelen, Yaprak Dökümü ve Kanıt gibi yapımlardaki performansının yanı sıra sinema ve tiyatroculuk alanında yazdığı köşe yazıları yazmıştır. Bulgaristan’da düzenlenen “Best Model” yarışmasında 2. olmuştur.

visum china
visum china

Tolga Karel, üniversite eğitimine Yeditepe Üniversitesi Fransız Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başladı. Bu bölüme iki sene devam ettikten sonra okulu bırakarak konservatuvarda okumaya karar verdi. Paris Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Tolga Karel, Sinematografi ve Drama alanlarında eğitim gördü. Ayrıca yine Paris’te sinema ve tiyatro eleştirmenliği alanında yüksek ihtisas yaptı.

1998’de, Yonca Evcimik’in Günaha Davet isimli albümünde yer alan Vurula Vurula isimli parçaya vokalistlik yaptı. 2005 yılında ise Nalan’ın Adresi Biliyorsun isimli albümünde yer alan sözlerini kendi yazdığı, Kedi isimli parçaya vokalistlik yaptı.

İlk albümü Göçebe’yi 2003 yılında çıkaran Tolga Karel, ikinci albümü olan Dale Don Dale’yi ise 2005 yılında çıkarmıştır. Bu iki albümde Göçebe ve Asparagas isimli parçalara klip çekmiştir. Daha sonra ise müzik hayatını bırakıp oyunculuğa devam etmiştir. Bununla birlikte bazı sanatçıların albümlerine şarkı sözleri ve besteleriyle katkıda bulunmuştur.[kaynak belirtilmeli]

2014 yılında Star TV’de yayınlanan Survivor’da ünlüler takımında 102 gün kaldıktan sonra 9 Haziran 2014 günü elenmiştir.

2016 yılından itibaren ABD’ye yerleşmiş, tır şoförlüğü yapmaktadır.

Tolga Karel Evli mi?

Tolga Karel 2011 yılında Azerbaycanlı model Günay Musayeva ile evlendi. Çiftin 2012 yılında oğulları Cihangir dünyaya geldi. Çift, 2015 yılında boşandı. Tolga Karel ikinci evliliği ABD’li Sarah Scott ile yaptı. 2016 yılında evlenen çiftin 3 tane çocukları vardır.

Tolga Karel Boyu Kaç?

Tolga Karel 1.81 metre boyundadır.

Tolga Karel Kaç Kilo?

Tolga Karel yaklaşık 80 kilodur.

Tolga Karel Burcu Nedir?

Tolga Karel terazi burcudur.

Tolga Karel Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • Sıfırıncı Gün (2022-2023)
  • Cin Geçidi (2017)
  • Kod Adı K.O.Z. (2015)
  • Kanıt (2012-2013)
  • Bir zamanlar Osmanlı: Kıyam (2012)
  • Yaprak Dökümü (2006-2010)
  • Kabuslar Evi: Karanlıktan Gelen (2007)
  • Ödünç Hayat
  • Evdeki Yabancı (2000)

Tolga Karel hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.