Şebnem Schaefer kimdir, nereli, Şebnem Schaefer hayatı, biyografisi, Şebnem Schaefer kaç yaşında, Şebnem Schaefer boyu, kilosu kaç, Şebnem Schaefer evli mi?

Şebnem Schaefer Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Bloomberg HT’de Yaşam ve Maden programını sunan Şebnem Schaefer kimdir, nereli, Şebnem Schaefer hayatı, biyografisi, Şebnem Schaefer kaç yaşında, Şebnem Schaefer boyu, kilosu kaç, Şebnem Schaefer evli mi? İşte Şebnem Schaefer hakkında detaylar.

Şebnem Schaefer Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Tam adı Jennifer Simone Macide Şebnem Schäfer’dır. Jennifer Şebnem Schäfer 9 Şubat 1984 tarihinde Frankfurt’ta dünyaya gelmiştir. annesi Fatma Lale Schaefer, babası Alman Herbert Schaefer işletme müşaviridir. Model, sunucu ve oyuncudur.

2000 yılında Türkiye’ye tatil için geldiği sırada keşfedildi. Adını, sunduğu SMS Size Milyarlar Sunuyoruz adlı yarışmayla duyurdu. Ardından Ford Models Super Model Of The World yarışmasında aldığı birincilikle ününe ün kattı. 2001 yılında Amerika’da Miami Beach’te düzenlenen “Super Model of the World” yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. Bu dönemde modanın başkenti olan Milano’dan birçok ajans kendisiyle çalışma teklifinde bulundu. Aynı dönemde Zeki Triko’nun mayo katalog çekimi için kullandığı tek Türk model oldu.

2002 yılında Acun Firarda programının moda bölümü için San Francisco, Santo Domingo gibi şehirlerde defileler yaptı. FHM, Esquire, Cosmopolitan, Formsanté, Şamdan, Aktüel, Gala, Tempo, Hafta Sonu, Bride, Vizon, InCity, DSmart, Ray Gurme, Artılife, Trtuning, Secret, Haftalık, Dolce, Kapris, Tele Magazin, Süxé, Alanyum, Nisan, HaberHayat, Elegance, Wiesbadener ve diğer birçok ulusal ve yerel dergiye defalarca kapak oldu.

visum china
visum china

Çok sayıda markanın, kampanyanın reklam, katalog ve tanıtım yüzü oldu. Mercedes-Benz Fashion Week Berlin, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul dahil olmak üzere, yurt içi ve yurt dışında sayısız ünlü tasarımcı ve markanın defilesinde yer aldı.

Lise Defteri, Emret Komutanım ve Üç Tatlı Cadı dizilerinde; O Şimdi Asker, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Renklerde Kaybolan Hayat sinema filmlerinde; Eros Pansiyon adlı tiyatro oyununda ve birçok ünlü sanatçının video klipinde oyunculuk yaptı.

2007 yılında Show TV’de büyük ses getiren Buzda Dans adlı yarışmasına katıldı. Türkiye ve Almanya’da birçok TV kanalında, özel etkinliklerde ve davetlerde sunuculuk yaptı. TV8’de yayınlanan Şebnem Schaefer’la Muhteşem Çocuklar programıyla büyük başarı elde etti.

Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde 2 sene Türkoloji eğitimi, 1 sene de Kültür Antropoloji ve Avrupa Etnolojisi, ve yandal olarak Psikanaliz okudu.

Şebnem Schaefer kimdir, nereli, Şebnem Schaefer hayatı, biyografisi, Şebnem Schaefer kaç yaşında, Şebnem Schaefer boyu, kilosu kaç, Şebnem Schaefer evli mi?

2007 yılında katıldığı Demokrat Parti’den 2009 yılında Şişli Belediye Meclisi Üyesi adayı gösterildi. Fernuniversität in Hagen’da Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünü bitiren Şebnem Schaefer’in amacı Türkiye ve Almanya arasında elçi olmak ve sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalışmaktır. Bu amacının ilk adımlarını 2010 yılında, dönemin Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff ile Ankara’da yaptığı görüşmeyle ve “Türkiye-Almanya Biz Birlikteyiz Projesi” nin kampanya yüzü olarak attı. Bu görüşmenin ardından Christian Wulff, Schaefer’a Almanya’da birlikte çalışma teklifinde bulundu. Aynı zamanda Şebnem Schaefer, Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Frankfurt Kadın Kolları Yönetim Kurulu’nda halen aktif olarak görev almaktadır. Ayrıca milliyetçi duygulara sahip olan Schaefer, 11 yaşından beri üyesi olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Limburg şubesi kurucularındandır.

İyi derecede Almanca, İngilizce, Latince ve Fransızca bilmektedir bunun yanında Türkoloji eğitimi sırasında Temel Arapça eğitimi de almıştır. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi alan Şebnem Schaefer’in standart, latin, oryantal danslarında başarılı olduğu, tekerlekli ve buz patenini çok iyi kullanabildiği bilinmekte.

2016 yılında çok sevdiği çocuklarla Şebnem Schaefer ile Masal Uydurma Atölyesi’ni gerçekleştirmeye başladı. 2017 yılındaProf. Dr. Orhan Kural ile birlikte BloombergHT’de Lütfen+1 Çevre Programı’nı sunmuştur.

Şebnem Schaefer kimdir, nereli, Şebnem Schaefer hayatı, biyografisi, Şebnem Schaefer kaç yaşında, Şebnem Schaefer boyu, kilosu kaç, Şebnem Schaefer evli mi?

Şebnem Schaefer Evli mi?

Şebnem Schaefer2005 senesinde eski manken Şenol İpek ile 1 sene kadar nişanlı kalmış sonrasında ayrılmıştır. 10 Haziran 2015 tarihinde ilerde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini açıklayan Şebnem Schaefer, 8 Aralık 2015 tarihinde ise sürpriz bir şekilde ayrılık kararı aldı.

Şebnem Schaefer Boyu Kaç?

Şebnem Schaefer 1.81 metre boyundadır.

Şebnem Schaefer Kaç Kilo?

Şebnem Schaefer 58 kilodur.

Şebnem Schaefer Burcu Nedir?

Şebnem Schaefer Kova burcudur.

Şebnem Schaefer hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=YnMILJ0UNg0

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir