Sezgi Sena Akay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi Boyu

Sezgi Sena Akay Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Televizyon dizilerinde ve sinemalarda çok daha sık göreceğimiz genç yaşta güzellik tacını almaya hak kazanmış Sezgi Sena Akay kimdir kaç yaşında boyu kaç? tüm sitemizi takip edenler için özenle oluşturduğumuz özgeçmişi.

Sezgi Sena Akay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Sezgi Sena Akay, 31.10.1995 İstanbul nüfuslu, geleceğin yıldız isimlerinden biri olmaya aday bir kişidir.Liseyi Kız lisesini okuyarak tamamlamamış ve lisenin başlarından itibaren Voleybol ile ilgilenmeye başlamıştır.Üniversite eğitimi için Yeditepe Üniversitesi’nin Halkla İlişkiler Bölümünü tercih etmiş ve halen orada eğitimine devam etmektedir.Boyu 1.81 kilosu ise 56 civarındadır.

2012 senesinde Üniversite’ye girdiği sene Best Model yarışmasına katılmış ve yarışmayı kazanan kişi olmuştur.Bir dönem bazı sinema ile dizi teklifleri almış olsada kabül etmemiştir.Bunun en büyük nedeni modellik mesleğinle daha yoğun ilgilenmesidir.

Giyim tarzı olarak ise daha çok rahat kıyafetleri tercih eden Akay genellikle kışları pantolon yaz aylarında ise şort giymeyi tercih ediyor.Vazgeçemediği tek şey ise Çikolata.Düzenli bir beslenme alışkanlığı olmuş olsada çikolata yemekten kendini alıkoyamıyor.

Boş zamanlarında kitap okuduğunu söyleyen Akay bazı zamanlar ise şiir okumayı seviyor.Doğal olmayı seviyor ve bu nedenle gün içerisinde özel günler hariç herhangi bir makyaj yapmıyor.

sezgi-sena-akay-biyografi

Onu en çok güldüren kişilerden biri ise ünlü Komedyen Cem Yılmaz.Onu izlediğinde gerçektende gülebiliyor.

Oynadığı Diziler

2014 – Zeytin Tepesi (Nevin)
2015 – Acı Aşk
2017 – Meryem (Sevinç)
2017 – Salur Kazan (Film)
2018 – Hıçkırık (Nalan)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.