Tankurt Manas kimdir? aslen nereli ve kaç yaşında?

Tankurt Manas Kimdir?

O Ses Türkiye yarışması ile birlikte Türkiye’de tanınan ve o yarışma sonrasında da seslendirdiği rap parçalar ile Rap müzikte iyi işler yapan ünlü isim Tankurt Manas hakkında merak edilen cevaplar konumuzda.

Tankurt Manas Kimdir? Aslen Nereli Kaç Yaşında?

27 Aralık 1991 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açan Tankurt Manas, aslen ise Sivaslı olan bir rap sanatçısıdır.Gerçek ismi Tankut Tan, olan ünlü isim, Ortaokuldan itibaren rap müzik ile ilgilenmeye başlamış ve çeşitli şarkı sözleri yazmıştır.

Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Seramik Bölümü’nde tamamlamış olan ünlü isim, toplam bu zamana kadar 10 tane Yeraltı albümü çıkarmıştır.Albümleri ile birlikte çeşitli yerlerde konserlerde vermiş olan ünlü rapçi, 2016 yılında “O Ses Türkiye” isimli yarışmaya katılmış ve yarışmanın dördüncüsü olmuştur.

2018 tarihinde çeşitli düetlerinde bulunduğu “Bilinçaltı” adında albüm çıkartan Tankurt Manas, rap müzikseverler tarafından kısa sürede sevilmiş ve Türk Başarılı Rap sanatçıları arasına adını yazdırmıştır.

Yabancı sanatçılardan Eminem’i çok seven ünlü rapçi, yerli gruplardan ise en çok Manga grubunu beğeniyor ve dinliyor.kimdirkim.com Böcek fobisi bulunan ünlü rapçi, bu nedenle ilerde Survivor yarışmasından teklif gelirse bile yarışmaya katılmayı düşünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir