Taşkın Sabah kimdir, nereli, Taşkın Sabah hayatı, biyografisi, Taşkın Sabah kaç yaşında?

Taşkın Sabah Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Ünlü müzisyen, aranjör Taşkın Sabah hakkında detayları araştırdık. Peki Taşkın Sabah kimdir, nereli, Taşkın Sabah hayatı, biyografisi, Taşkın Sabah kaç yaşında? İşte Taşkın Sabah hakkında detaylar.

Taşkın Sabah Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Taşkın Sabah 1961 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Roza, babasının adı Tekin’dir. Şarkıcı Coşkun Sabah ve keman ve ud sanatçısı olan Bülent Sabah ile kardeştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitimini tamamlamıştır.

Taşkın Sabah Gülben Ergen’in aranjörlüğünü üstlendi. Aynı zamanda 2020 yılında Ata Demirer Gazinosu müziklerinde yer aldı. Satmışım Anasını, Sevdikten Sonra, Babamın Kemanı, En iyi Arkadaşım, Hedefim Sensin, Eser Yenenler Show, Uykusuzlar Kulübü ve Çok Güzel Hareketler 2 gibi projelerin jenerik müzikleri hazırladı. Ata Demirer’in Bursa Bülbülü adlı filmde seslendirdiği şarkıları bestelerini ve aranjörlüğünü yaptı.

Ayrıca Taşkın Sabah 1984 yılında Bir Kaç Güzel Gün İçin, 1985 yılında Satmışım Anasını, 1987 yılında Aile Pansiyonu ve aynı sene Sevdikten Sonra adlı sinema filminde rol almıştır.

Taşkın Sabah hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir