Yasemin Şefik kimdir, nereli, Yasemin Şefik hayatı, biyografisi, Yasemin Şefik kaç yaşında?

Yasemin Şefik Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Yasemin Şefik hakkında merak edilenleri araştırdık. Peki Yasemin Şefik kimdir, nereli, Yasemin Şefik hayatı, biyografisi, Yasemin Şefik kaç yaşında? İşte Yasemin Şefik hakkında detaylar.

Yasemin Şefik Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Yasemin Şefik 22 Kasım 1979 tarihinde (St. Gallen, İsviçre) dünyaya gelmiştir. Türk foto muhabiri, radyo ve televizyon sunucusu, skeç yazarı, anlatıcı.

İlkokulu İsviçre, İzmir ve İstanbul’da tamamlayan Şefik, 1996 yılında İstanbul Avcılar Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı fakat üniversite eğitimine devam etmedi.

Yasemin Şefik 1996 yılında Aktuel Dergisi’nde foto muhabirliğine başladı. Aynı sene Radio Sport’da Sabah Gazetesi Avrupa sorumlusu ile futbol programı sundu. Eş zamanlı olarak Radyo Fener’de metin yazarlığı yaptı. 1999 yılında Süper FM’de yayınlarına devam etti. 2003 yılıns Radyo İstanbul ve İstanbul TV’de Onda On ve İstanbul’un Erenleri isimli programların metin yazarlığını yaptı. Aynı dönemde Gecenet isimli İnternet üzerinden yayınlanan programda sunuculuk yaptı.

Yasemin Şefik 2003 yılında MÜYAP tanıtım filmini yazdı ve yönetti. Aynı sene TRT’de Emre Altuğ’un sunduğu On Numara Show isimli programda Duvar Adam isimli skeçleri yazıp oynadı. 2004 yılında Best FM ve Radio Hot’da radyo programları yaptı. Aynı zamanda Ceyhun Yılmaz Show’da skeç yazıp oynadı.

Yasemin Şefik 2006 yılında Kral TV’de Bir Albüm Hikayesi programının koordinatörlüğünü üstlendi. 2007 yılında Milliyet Gazetesi Hit Dergisi’nin yazım ekibinde yer aldı, köşe yazarlığı ve röportajlar gerçekleştirdi. Pozitif ve On Yedi isimli gençlik dergilerine röportajlar hazırladı.

Yasemin Şefik 2008 yılında Pal FM’de Yılın En Kötüleri programını sundu, radyonun reklam tanıtım metinlerini ve radyo sloganlarını hazırladı. 2009 yılında Show TV’de yayınlanan Dördüncü Aranıyor programının hazırlanmasında katkıda bulundu.

Yasemin Şefik 2012 yılında Anladım Bozukluğu isimli kitabını yayınladı. 2013 yılında Dünlük adında ikinci kitabını çıkartmıştır.

2003-2012 tarihleri arasında Murat Boz, Demet Akalın, Bengü, Murat Dalkılıç, Kibariye, Ayça Tekindor, Ayşe Özyılmazel, Yeşim Salkım, Zerrin Özer, Ege, Emre Altuğ, Emir, Hepsi Grubu’nun albümlerinde süpervizörlük, danışmanlıklar hatta menajerlik yaptı.

Yasemin Şefik, Hitnoz isimli programıyla 07:00-10:00 saatleri arasında Pal FM’de yayıncılık yapmıştır. Aralık 2013 tarihi itibarı ile Best FM’e transfer olmuştur. 2014 yılında her pazar TRT Haber’de Haber Sizsiniz programını sunmuştur.

Yasemin Şefik hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir