Toygar Işıklı kimdir, Toygar Işıklı nereli, Toygar Işıklı'nın hayatı, biyografisi, Toygar Işıklı kaç yaşında?

Toygar Işıklı Kimdir? Toygar Işıklı Kaç Yaşında, Nereli?

Birçok film ve dizinin müziklerine imzasını atan müzisyen Toygar Işıklı kimdir, Toygar Işıklı nereli, Toygar Işıklı’nın hayatı, biyografisi, Toygar Işıklı kaç yaşında? İşte Toygar Işıklı hakkında detaylar.

Toygar Işıklı Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Toygar Işıklı 16 Nisan 1974 tarihinde Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde dünyaya gelmiştir. Arven Müzik film yapım ve yayıncılık şirketinin sahibidir. Film ve dizi müziği çalışmaları yapan sanatçı, binden fazla eser bestelemiştir. Dizi müziği albümlerinin yanı sıra söz, beste ve yorumu kendisine ait solo albümleri de bulunmaktadır.

Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi’nde okudu. Gölcük’te doğan Işıklı, orkestra solisti olan babasının etkisiyle müzik ile küçük yaşlarda ilgilenmeye başladı. İlkokulda çocuk korolarında hem solist hem de korist olarak yer aldı. Ortaokul ve lise dönemlerinde kurduğu müzik grubu ile kendi bestelerini seslendirdi.

Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü Şan Ana Dalında lisans derecesi; İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Kompozisyon (Bestecilik) programında yüksek lisans derecesi aldı. İTÜ Müzikoloji ve Müzik Teorisi bölümünde doktora eğitimi aldı. Berklee Müzik Koleji’nde film müziği besteleme eğitimi gördü. Eğitim hayatı boyunca klasik Batı müziği, 20. yüzyıl müziği, caz, klasik Türk müziği üzerine Hasan Uçarsu, Kamran İnce, Pieter Snapper, David Osborn, Şehvar Beşiroğlu, Nail Yavuzoğlu ile çalışmalarda bulundu.

visum china
visum china

Toygar Işıklı hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir