Mehmet Bozdağ kimdir, Mehmet Bozdağ nereli, Mehmet Bozdağ'ın hayatı, biyografisi, Mehmet Bozdağ kaç yaşında?

Mehmet Bozdağ Kimdir? Mehmet Bozdağ Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman gibi dizilerin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen Mehmet Bozdağ kimdir, Mehmet Bozdağ nereli, Mehmet Bozdağ’ın hayatı, biyografisi, Mehmet Bozdağ kaç yaşında? İşte Mehmet Bozdağ hakkında detaylar.

Mehmet Bozdağ Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Mehmet Bozdağ 1983 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Türk senarist, yapımcı ve yönetmendir. Bozdağ Film Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Eğitimini Sakarya Üniversitesi Tarih bölümünde tamamlamıştır, ardından yüksek lisansını aynı üniversitede Sosyoloji alanında tamamlamıştır.

Mehmet Bozdağ’ın Kariyeri

Profesyonel kariyerine “Ustalar, Âlimler, Sultanlar” isimli belgesel niteliğindeki filmin yapımcılığı ve senaristliği ile adım atmıştır. 2013-2014 yılları arasında “Gönül Hırsızı” dizisinin yapımcılığını üstlendi. 2015-2016 yılları arasında ünlü Türk şairi Yunus Emre’nin hayatının anlatıldığı “Yunus Emre Aşkın Yolculuğu” dizisinin senaristliğini ve yapımcılığını yaptı.

visum china
visum china

2014-2019 yılları arasında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcılığını ve senaristliğini üstlendi. TRT 1’de yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisini yaptı. 2020 yılında Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi ile sinemaya giriş yaptı. Bozdağ, 20 Kasım 2019 tarihinde ATV’de yayımlanmaya başlayan Kuruluş Osman dizisinin senaristliğini, yapımcılığını ve proje tasarımını; 2021-2022 yılları arasında ATV’de yayımlanan Destan dizisinin ise yapımcılığını üstlendi.

Mehmet Bozdağ hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.