Turgay Tanülkü kimdir, nereli, Turgay Tanülkü kaç yaşında, Turgay Tanülkü evli mi, kiminle evli, eşi kimdir?

Turgay Tanülkü Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Kurtlar Vadisi ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde Şahin Ağa karakteri ile tanınan Turgay Tanülkü’nün hayatı merak edilmektedir. Turgay Tanülkü kimdir, nereli, Turgay Tanülkü kaç yaşında, Turgay Tanülkü evli mi, kiminle evli, eşi kimdir? İşte Turgay Tanülkü hakkında detaylar.

Turgay Tanülkü Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Turgay Tanülkü 18 Temmuz 1953 tarihinde Uşak’ta dünyaya gelmiştir. Turgay Tanülkü evlidir ve eşinin adı Zehra’dır. 1976 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümünden mezun olmuştur. Aynı sene Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 1970-71 döneminde Leningrad’da Tiyatro Akademisi’nin drama kurslarına katıldı ve Psikojimnastik eğitimi aldı. Turgay Tanülkü; körler okulu, çocuk ıslahevleri ve Türkiye’de 8 bölge cezaevinde tiyatro grupları kurdu.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Turgay Tanülkü 1987-1989 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nde rol ve sahne dersleri verdi. Turgay Tanülkü 1984 yılında Konya’da Uluslararası Reji Ödülü aldı. 1988-1989 döneminde, Ankara Yarı Açık Cezaevi Oyuncuları’nın oynadığı Yasalar ve İnsanlar ve Misafir adlı oyunlarla, reji dalında Alman Yeşiller Partisi Barış Ödülü’nü aldı. Ayrıca meslek hayatı boyunca birçok sinema, televizyon ve seslendirme çalışması da yapmıştır. Birçok dizi ve filmde rol alan Turgay Tanülkü Kurtlar Vadisi ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde oynadığı Şahin Ağa karakteri ile hafızalarda yer edindi.

Turgay Tanülkü hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir