Yıldız Yazıcıoğlu kimdir, Yıldız Yazıcıoğlu nereli, Yıldız Yazıcıoğlu'nun hayatı, biyografisi, Yıldız Yazıcıoğlu kaç yaşında?

Yıldız Yazıcıoğlu Kimdir? Yıldız Yazıcıoğlu Kaç Yaşında, Nereli?

KRT TV’de Stüdyo Ankara programında yer alan gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu kimdir, Yıldız Yazıcıoğlu nereli, Yıldız Yazıcıoğlu’nun hayatı, biyografisi, Yıldız Yazıcıoğlu kaç yaşında? İşte Yıldız Yazıcıoğlu hakkında detaylar.

Yıldız Yazıcıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Yıldız Yazıcıoğlu 1977 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Yıldız Yazıcıoğlu, 1998 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yıldız Yazıcıoğlu çalışma hayatına Cumhuriyet Gazetesi’nde stajyer olarak başlamıştır. Yıldız Yazıcıoğlu, 2009 yılına kadar Milliyet Gazetesi’nde görev almıştır. Yazıcıoğlu, 9 yıllık bir çalışmanın ardından meslek hayatını ABD – Washington DC’de sürdürmeye başlamıştır. Buradaki görev yıllarında TurkishNY ve T24 haber sitelerinde farklı medya kuruluşlarının temsilciliğini ve yorumculuğunu yapmıştır. Daha sonra Washington DC’de Voice of America’da (VOA) eğitim almış ve muhabirlik yapmaya başlamıştır.

2012 yılında Türkiye’ye dönen Yazıcıoğlu, Habertürk TV’de editör olarak işe başlamıştır. 2013 yılında bu görevinden ayrılan Yazıcıoğlu, ArtıBir TV’de Can Dündar ekibinde görev almıştır. 2015 yılında ise başka bir mecrada araştırma yazıları ve haberler kaleme almıştır.

Yıldız Yazıcıoğlu, Reuters haber ajansıyla yarı-zamanlı çalışmalarda bulunmuştur. Ayrıca İsviçre ulusal kanalında yardımcı muhabir olarak görev almıştır. Al-Arabiya TV’de kritik haberler için haber prodüktörlüğü yapmıştır. VOA Türkçe Servisi Türkiye muhabirliği yapmıştır. KRT TV’de Stüdyo Ankara programının sunuculuğunu üstlenmektedir.

Yıldız Yazıcıoğlu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir