Prof. Dr. Zakir Avşar kimdir, nereli, hayatı, biyografisi, Prof. Dr. Zakir Avşar yaşı kaç?

Prof. Dr. Zakir Avşar Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Prof. Dr. Zakir Avşar 4 Nisan 1967 tarihinde dünyaya gelmiştir. Zakir Avşar’ın doğum yeri Akdağmadeni, Yozgat’tır.  İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’de bitirdi. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirmiştir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Birinci yüksek lisans tezi: “Türkiye’de Terörün Görünümü ve Kitle İletişim Araçlarına Yansıması” (İstanbul Üniversitesi SBE, 1990). İkinci yüksek lisans tezi: “Türk Cumhuriyetlerinin Demografik Geleceği” (TODAİE, 1996). 1993’te doktorasını verdi. Doktora tezi: “Devlet Enformasyon Hizmeti ve Türkiye’de Hizmetinin Görünümü” (İstanbul Üniversitesi SBE). 1997’de iletişim doçenti oldu. Doçentlik tezi: “Ombudsman ve Halkla İlişkiler Türkiye İçin Bir Takdim Tezi.”

Başbakanlık halkla ilişkiler uzmanı (1989), Etibank uzmanı (1990), Başbakanlık dış Türkler müşaviri (1991), TBMM Başkanlık Divanı müşaviri (1993), Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu görevlisi (1994-96), Başbakanlık Hakla İlişkiler Dairesi başkan vekili (1996), Başbakanlık müşaviri (1996-99), Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdür Vekili (1999-2000), RTÜK Üyesi (2000-05) olarak görevler aldı.

visum china
visum china

Makaleleri 1996’dan itibaren Yeni Forum, Yeni Türkiye, Avrasya Etüdleri Dergisi, Eurasian Studies, Avrazya Etyudi, Gençliğin Sesi, Türk Yurdu, Türkiye Günlüğü, RTÜK İletişim dergilerinde yayımlandı. Çeşitli bilimsel kongre, kurultay ve sempozyumlara katılarak bildiriler sundu.

Prof. Dr. Zakir Avşar hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir