Alper Potuk Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Alper Potuk Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Türkiye Süper Liginde Oynadığı başarılı maçlarla adından sıkça söz ettiren ve Avrupa takımlarından transfer teklifleri alan başarılı oyuncu Alper Potuk kimdir nereli kaç yaşında?

Alper Potuk Kimdir?

Alper Potuk kimdir 8 Nisan 1991 tarihinde Afyon’da doğmuştur.Futbolculuk yaşantısına 2002 tarihinde Çifçelerspor ile adım atmıştır.Eskişehirspor Alt yapısı ile oynadığı maçla beraber bir anlamda hayatında önemli değişiklikler olmuştur.Bu maçta takımı 4-1 yenilmiş fakat takımının tek golünü atan oyuncu Eskişehirsporlu teknik adamların dikkatini çekmeyi başarmıştur.

Oynamış olduğu Futbol ile Eskişehirspor Alt yapısına gitti ve orada kısa süre içersinde A takıma kadar yükselmiştir.Burada Eskişehirspor formasınla çok başarılı bir grafik çizdi ve Birçok takımdan transfer teklifi aldı.Tüm transfer teklifleri sonucunda Fenerbahçe ile anlaştı ve Fenerbahçeye transfer oldu.

Milli takım kariyeri boyunca 14 defa Milli takıma çağırılmış 4 defa U-19 1 defa U-20 6 defada U-21 forması giymiştir.

Fenerbahçe’de oynadığı maçlardada iyi grafikler çizmiş özellikle Avrupa’dan takımlar onu izlemeye geldiği gelen haberler arasındadır.Bakalım Avrupa’ya gidecek mi? yoksa Fenerbahçe’de kalacak mı? tüm bu soruların cevapları ilerleyen günlerde dahada belli olacaktır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın