TÜRKAD Başkan Yardımcısı Avukat Cem Kaya kimdir, nereli, Avukat Cem Kaya hayatı, biyografisi, Avukat Cem Kaya kaç yaşında?

Avukat Cem Kaya Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Siyaset gündemine dair ilgili Tv programlarında yorumlarda bulunan TÜRKAD Başkan Yardımcısı Avukat Cem Kaya kimdir, nereli, Avukat Cem Kaya hayatı, biyografisi, Avukat Cem Kaya kaç yaşında? İşte Avukat Cem Kaya hakkında detaylar.

Avukat Cem Kaya Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Cem Kaya 1979 yılında Kocaeli’nin İzmit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Kocaeli Anadolu Lisesi’nde okumuştur. 2001 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Bakırköy’de serbest avukat olarak çalışmaya devam etmektedir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bakırköy Şubesi Kurucu Başkanı’dır. Türkiye Adâlet Araştırmaları Merkezi ( TÜRKAD ) Başkan Yardımcısı’dır.

Cem Kaya İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak Bankacılık Hukuku alanında seçkin hukukçular ile birlikte 2007 yılına kadar çalışmıştır. Cem Kaya vatani görevini 2007-2008 yılları arasında Askeri Savcı olarak yapmış, Hakim Teğmen rütbesiyle terhis olmuştur. Ardından ağırlıklı olarak ticari faaliyet gösteren bankalar, finans kurumları ve ticari şirketler başta olmak üzere , gerçek ve hükmî şahsiyetlere sözleşmeli avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır .

Başta İngiltere olmak üzere , birçok yabancı ülkedeki sertifika programlarına ve yurtiçinde de meslek içi eğitim seminerlerine iştirak eden , sosyal ve kültürel alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak aktif bir biçimde yer alan Avukat Cem Kaya 2014-2016 yılları İstanbul Barosu seçimlerinde Hukukun Üstünlüğü Platformu Listesi’nden Yönetim Kurulu Üyeliği’ne aday olmuştur.

Avukat Cem Kaya hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir