Ceza Hukukçusu Doç. Dr. Hasan Sınar kimdir, nereli, Hasan Sınar hayatı, biyografisi, Hasan Sınar kaç yaşında?

Hasan Sınar Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Siyaset gündemine dair ilgili Tv programlarında yorumlarda bulunan Ceza Hukukçusu Doç. Dr. Hasan Sınar kimdir, nereli, Hasan Sınar hayatı, biyografisi, Hasan Sınar kaç yaşında? İşte Hasan Sınar hakkında detaylar.

Hasan Sınar Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Hasan Sınar İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “İnternet’te İşlenen Suçlardan Doğan Ceza Sorumluluğu” başlıklı teziyle yüksek lisans yaptı.

Almanya’nın Freiburg kentinde bulunan Max-Planck Uluslararası Ceza Hukuku Enstitüsü’nde doktora araştırmalarında bulunmuş, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Ceza Hukuku Açısından Telif Haklarının korunması” başlıklı doktora tezi ile de “Hukuk Doktoru” unvanını almıştır. Ayrıca Hasan Sınar, Chevening bursiyeri olarak gittiği İngiltere’de Queen Mary College -University of London’da “Bilişim ve İletişim Hukuku” alanında 2. yüksek lisans derecesini almıştır.

Milletlerarası Ceza Hukuku Derneği (AIDP) üyesi ve Türk Ceza Hukuku Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca Hasan Sınar Altınbaş Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

visum china
visum china

Av. Doç. Dr. Hasan Sınar hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir