Aykut Gürel kimdir, nerelidir, Aykut Gürel kaç yaşında, Aykut Gürel evli mi, boşandı mı?

Aykut Gürel Kimdir? Müzisyen Aykut Gürel Kaç Yaşında, Nereli?

Besteci ve müzisyen Aykut Gürel’in hayatını, biyografisini derledik. Aykut Gürel kimdir, nerelidir, Aykut Gürel kaç yaşında, Aykut Gürel evli mi, boşandı mı? sorularınızın cevapları yazımızdadır. İşte Aykut Gürel hakkında detaylar.

Aykut Gürel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Aykut Gürel 29 Nisan 1963 tarihinde İstanbul’un Şişli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Şükriye Hanım Erzurumlu, babası Fehmi Bey Malatyalı’dır. Aykut Gürel’in babası öğretmendir. İmre ve İnci adında iki kardeşi vardır. Aykut Gürel dokuz yaşındayken gitar çalmasını öğrendi. Aykut Gürel eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1990 yılında Ajda Pekkan’ın Yaz Yaz Yaz albümünün mix’lerini hazırladı. Onno Tunç’un teklifi ile Sezen Aksu’nun basçısı oldu. Onno Tunç ile çalışması ona çok şeyler katar. Sezen Aksu’nun orkestra şefliğini yapmış, bir süre sonra yanından ayrılmıştır.

visum china
visum china

Bu arada kariyerine, Aşkın Nur Yengi’nin Hesap Ver, Emel Müftüoğlu’nun Faka Bastın, Yonca Evcimik’in Kendine Gel albümlerinin prodüktörlüğünü de ekledi. Sonra yine Sezen Aksu ile çalışmaya başladı. 2000 yılına kadar ekibe katılan Ozan Doğulu ve Murat Yeter’le beraber çalıştı. 2002 yılında eşi Seden Gürel ile beraber İrem Records’u kurdu.

Aykut Gürel Evli mi?

2012 yılında şarkıcı Seden Gürel evliliklerini sonlandırdılar. Gizem İrem Gürel, Emre Gürel adında çocukları vardır.

Aykut Gürel hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir