Levent Yüksel kimdir, nerelidir, Levent Yüksel kaç yaşında, Levent Yüksel boyu, kilosu kaç, Levent Yüksel evli mi, kiminle evli, eşi kimdir?

Şarkıcı Levent Yüksel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç

Şarkılar Bizi Söyler programının konukları belli oldu. Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki bölümünde, Levent Yüksel şarkıları söylenecek. Programa bu hafta Levent Yüksel ve Büşra Pekin konuk oluyor. Şarkıcı Levent Yüksel’in hayatı, biyografisi merak konusu oldu. Levent Yüksel kimdir, nerelidir, Levent Yüksel kaç yaşında, Levent Yüksel boyu, kilosu kaç, Levent Yüksel evli mi, kiminle evli, eşi kimdir? İşte Levent Yüksel hakkında detaylar.

Levent Yüksel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Tam adı Levent Uğur Yüksel’dir. Levent Yüksel 21 Ekim 1964 tarihinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı ve müzisyen. Levent Yüksel Antalya Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra yeni adı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olan Belediye Konservatuvarının kontrbas bölümünü tamamladı. Eğitimi sırasında gece kulüplerinde bas çalmış ve birçok sanatçıya eşlik etmiştir. Askerliğini tamamlamasının ardında bir gece kulübü orkestrasında Fatih Erkoç ve 1990 ile 1996 yılları arasında evli olduğu Sertab Erener’le birlikte 2 sene çalışmıştır. Çalışmalarını sürdüren Levent Yüksel, Aykut Gürel aracılığıyla Sezen Aksu’yla tanışmıştır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

İlk albümü Med Cezir’i 1993 yılının Mayıs ayında çıkaran Levent Yüksel, 1996 yılında kariyerinde ikinci stüdyo albümü olan Levent Yüksel’in 2. CD’si’ni çıkarmıştır. 1997 yılının Temmuz ayında çıkardığı Bi’Daha teklisi o yılın en çok satan teklisi olmuştur. 1998 yılının Nisan ayında ise Adı Menekşe albümünü çıkarmış, 2000 yılı Ekim ayında 15 şarkıdan oluşan Aşkla albümünü çıkararak yoluna devam eden sanatçı, 27 Mayıs 2004 tarihinde Uslanmadım albümünü yayımlamış ve bu albümde Orhan Gencebay’ın şarkısı “Yarabbim”‘i yeniden seslendirmiştir.

Levent Yüksel kimdir, nerelidir, Levent Yüksel kaç yaşında, Levent Yüksel boyu, kilosu kaç, Levent Yüksel evli mi, kiminle evli, eşi kimdir?

Levent Yüksel Evli mi?

Levent Yüksel kiminle evli? Sertab Erener ile evli olan Levent Yüksel 18 Haziran 1996 tarihinde ayrılmışlardır. Levent Yüksel, boşanmalarıyla ilgili olarak “Sertab ile yaşadıklarımız herkes için örnek alınacak bir evlilik, örnek bir boşanma ve örnek bir ayrılıktır. Bunu her söylediğimde insanlar nedense kendilerine değil de tuhaf tuhaf suratıma bakıyorlar.” demiştir. 2020 yılında Özlem Öztürk ile ikinci evliliğini yapmıştır.

Levent Yüksel Boyu Kaç?

Levent Yüksel 1.73 boyundadır.

Levent Yüksel Kaç Kilo?

Levent Yüksel 69 kilodur.

Levent Yüksel Hangi Burç?

Levent Yüksel Terazi burcudur.

Levent Yüksel Albümleri

 • 1993 – Med Cezir
 • 1995-  Levent Yüksel’in 2. CD’si
 • 1998 – Adı Menekşe
 • 2000 – Aşkla
 • 2004 – Uslanmadım
 • 2006 – Kadın Şarkıları
 • 2008 – Sıfır Km (Sıfır Km adlı grubuyla birlikte)
 • 2012 – Topyekûn
 • 2017 – Hayatıma Dokunan Şarkılar

Teklileri

 • 1997 – Bi’Daha
 • 2010 – Aşk Mümkün Müdür Hala

Levent Yüksel Instagram Hesabı

instagram.com/lvntyksl

Levent Yüksel hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir Yorum

 1. Işıl Aydoğan

  Güzel bilgiler var emeğinize sağlık. Sağlam arastirmissiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir