Haydar Dümen kimdir, nerelidir, Haydar Dümen neden hayatını kaybetti?

Haydar Dümen Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında Hayatını Kaybetti?

Posta Gazetesi köşe yazarı Haydar Dümen hayatını kaybetti. Hayatını kaybetmesinden sonra Haydar Dümen ile detaylar aranmaya başlandı. Ünlü Psikiyatrist ve yazar Haydar Dümen 91 yaşında Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Haydar Dümen kimdir, nerelidir, Haydar Dümen neden hayatını kaybetti? gibi sorularınızın cevaplarını derledik. Haydar Dümen ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Haydar Dümen Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Haydar Dümen 1931 yılında Uşak‘da İkisaray köyünde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini 2. sınıf bitene kadar Uşak’ta devam ettirdi. Lise son sınıfı Fen şubesi olduğu için Afyon‘da okudu. 1948 yılında mezun olduğu liseden sonra kazandığı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumak için İstanbul‘a gitmiş ve 1955 yılında mezun olmuştur. 1958 yılında da nöropsikiyatri uzmanı olarak nöroloji ve psikiyatri dallarında uzmanlık diplomasını aldı. 25 yıl devlet hastanelerinde çalıştıktan sonra 1980 yılında emekli oldu.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1965 yılında Taksim İlkyardım şimdiki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1980 yılına kadar şef olarak çalıştı. Daha sonra araştırma ve yazı hayatına giren Dümen, özellikle cinsellik üzerine yazdığı kitaplarla dikkatleri üzerine topladı. Özellikle medyada cinsel problemler üzerine konuşmalar ve röportajlar yaptı.

Ünlü Psikiyatrist ve yazar Haydar Dümen 91 yaşında Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Haydar Dümen’in eşi Gül Dümen’in de hastanede Koronavirüs tedavisi görmektedir.

Haydar Dümen hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

  1. Haydar hoca bu ülkede kimsenin konysamadiklarini dile getiren birisiydi… adam resmen çağ açıp çağ kapattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.