Bret Hart
Bret Hart

Bret Hart Kimdir?

Kanadalı güreşçi Bret Hart, eşsiz stili ve teknik yeterliliği yardımıyla popüler bir WWE şampiyonu oldu.

Bret Hart Kimdir?

Kanadalı güreşçi ve organizatör Stu Hart’ın 12 çocuğundan birisi olan Bret Hart, kariyerine babasının Stampede Wrestling promosyonunda başladı. WWE’de Hart Connection etiket ekibi ikilisinin yarısı olarak ortaya çıktıktan sonrasında, beş kez ağır siklet şampiyonu olma yolunda hayranların favorisi olarak ortaya çıktı. Hart, tartışmalı “Montreal Screwjob”ın arkasından 1990’ların sonlarında rakip WCW’ye katıldı ve sonraki on yıl içinde WWE ile bağlarını onardı.

Erken Seneler ve Stampede Güreşleri

Bret Hart, 2 Temmuz 1957’de Calgary, Alberta, Kanada’da, uzun süredir güreşçi ve organizatör Stu Hart ve karısı Helen’in 12 çocuğunun sekizincisi olarak dünyaya geldi.

Hart, 1970’lerin sonlarında Stampede Güreşinde tertipli bir rakip oldu ve bir takım bireysel ve etiket ekibi şampiyonluğu talep etmeye devam etti.

Bret Hart
Bret Hart

Stu’nun Stampede Wrestling’i 1984’te Vince McMahon’s World Wrestling Entertainment’a satmasıyla Hart, kayınpederi Jim “the Anvil” Neidhart ve Davey Boy Smith’e hızla genişleyen Connecticut merkezli promosyonun ekibine katıldı.

Hart Vakfı

Hart’ın ilk WWE başarısı, Jimmy Hart’ın yönetiminde Neidhart ile bir etiket ekibi ortaklığı olan Hart Vakfı’nın bir parçası olarak geldi. Göze çarpan pembe ve siyah giysileriyle tanınan Hart ve Neidhart, 1987’de İngiliz Bulldogs’u Smith ve öteki Stampede mezunu Tom “Dynamite Kid” Billington’ı ilk ekip unvanı için devirdi ve sonrasında iki kez şampiyon oldular. SummerSlam 1990.

Süperstar ve Şampiyon

Tek başına bir performans sergileyen Hitman, maçlardan ilkin ufaklıklara marka güneş gözlüklerini armağan etmesi ve kendine özgü “Sharpshooter” bitirici hareketiyle kendini gösteren buz benzer biçimde havalı tarzıyla fanatikleri kazanmıştır. Kıtalararası şampiyonluğu kazanmak için SummerSlam 1991’de Mr. Perfect’i devirdi, organizasyonun en iyi teknik güreşçisine verildi ve ertesi bahar WrestleMania VIII’de “Rowdy” Roddy Piper’ı acıklı bir halde yenerek unvanı geri aldı.

Şampiyonluk günlerinin çoğunda ilk olarak bir “yüz” – iyi bir adam – olarak kutlanan Hart, on senenin ikinci yarısında Amerikalı seyirciler için bir “topuk” olarak kayda kıymet bir dönüş yaşadı.

‘Montreal Screwjob’ ve WCW’ye Geçiş

1997’nin sonlarında World Championship Wrestling’e atlamaya hazırlanan Hart, kemerini rakibi Shawn Michaels’a yitirme talimatı üstüne McMahon ile çatıştı. Kasım 1997’de Montreal’de Michaels’a karşı meydana getirilen bir hesaplaşmanın arkasından unvanı boşaltma hakkını kazandığına inanan Hart, bunun yerine, güreş ilminde ” Montreal Vidalı İşi.”

Hâlâ sporun en popüler isimlerinden kabul edilen Hart, iki kez WCW ağır siklet şampiyonu oldu ve bir etiket ekibi unvanı için Bill Goldberg ile ekip oldu, sadece Goldberg’in kafasına hatalı bir tekme, senelerce devam eden sert vuruşların bedelini ağırlaştırdı ve sonunda Hart’ın 2000 senesinde emekli bulunduğunu deklare etti.

WWE’ye dönüş

Hart, güçten düşüren bir nüzul geçirdikten sonrasında, Nisan 2006’da Hall of Fame’e girerek WWE ile bağlarını onarmak için adımlar attı. McMahon’ın şiddetli bir tepki vermesiyle Hart, WWE şefini WrestleMania XXVI’da Sharpshooter ile düşürerek intikamının tadını çıkardı.

Kardeşler

Hart’ın yedi kardeşinin her biri güreş sanayisine dahil olurken, dört kız kardeşi de ustalaşmış güreşçilerle evliliğe ilk adımını attı. En genç Hart, Owen, Mayıs 1999’daki bir etkinlik esnasında ağlatısal bir halde ağlatısal bir halde öldürülmeden ilkin, kısmen ağabeyi ile olan rekabeti yardımıyla mühim bir WWE kariyerinin tadını çıkardı.

Kişisel yaşam

Hart, ilk karısı Julie Smadu ile evlatları Jade, Dallas, Alexandra ve Blade’in babasıydı. Ondan sonra, 2010 senesinde Stephanie Washington ile evlenmeden ilkin Cinzia Rota ile kısa bir beraberlik yaşadı.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.