Cem Bölükbaşı kimdir, nerelidir, Cem Bölükbaşı kaç yaşında?

Cem Bölükbaşı Kimdir?

Cem Bölükbaşı, FIA Formula 2’ye giden ilk Türk yarış pilotu oldu. Cem Bölükbaşı hakkında merak edilen bilgiler. Cem Bölükbaşı kimdir, nerelidir, Cem Bölükbaşı kaç yaşında?

Cem Bölükbaşı Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Cem Bölükbaşı 9 Şubat 1998 tarihinde dünyaya gelmiştir. Cem Bölükbaşı’nın doğum yeri İstanbul’dur. Cem Bölükbaşı 6 yaşında babası tarafından motor sporlarına yönlendirilmiştir. Cem Bölükbaşı, 2004 yılında Türkiye şampiyonu olarak dikkatleri üzerine çekti. I-Racing’de 80 bin kişi içerisinden ilk 35’e girerek dikkat çekti. World’s Fastest Gamer Şampiyonası’na katıldı. Kazandığı başarılar sonrasında Fernando Alonso’nun e-spor takımında yer almıştır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

2017 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dabi kentinde dünya 5.’si, 2018 yılında Red Bull Toro Rosso Takımı ile dünya 2.’si oldu. Cem Bölükbaşı, 2019 yılında Borusan Otomotiv Motorsport’un desteğiyle ulusal ve uluslararası yarışlara katıldı. 2021 yılında F3 Asya Şampiyonası’nda BlackArts Racing takımı ile 15 yarışın tamamına çıktı ve toplamda 61 puan kazanarak şampiyonayı 9. sırada tamamladı. Çaylaklar klasmanında ise Ayumu Iwasa’nın ardından ikinci sırada yer aldı. e-spor alanında Formula 1 yarışlarında önemli başarılar elde ettikten sonra 2019 yılından itibaren pistlerde boy gösteren Cem Bölükbaşı, Formula 3’teki performansıyla beğeni topladı.

12 Ocak 2022 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, yeni sezonda Formula 2’de yarışmak üzere Charouz Racing System takımıyla el sıkıştığını açıkladı. Formula 1’in bir alt turnuvası olan Formula 2’de mücadele edecek genç pilotun, başarılı bir performans sergilemesi halinde F1 takımlarından birine geçmesi öngörülüyor. Cem Bölükbaşı, e-spordan Formula 2’ya kadar yükselen ilk pilot olarak tarihe geçti.

Cem Bölükbaşı Evli mi?

Cem Bölükbaşı bekardır.

Cem Bölükbaşı Boyu Kaç?

Cem Bölükbaşı 1.76 boyundadır.

Cem Bölükbaşı Kaç Kilo?

Cem Bölükbaşı 71 kilodur.

Cem Bölükbaşı Hangi Burç?

Cem Bölükbaşı Kova burcudur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.