Çılgın Sedat Kapurtu Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Çılgın Sedat Kapurtu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Bu zamana kadar çok sayıda albüm çıkartmış ve aynı zamanda efendi kişiliğinle milyonların sevgidiği bir sanatçı olmayı başarmış değerli isimlerden Çılgın Sedat Kapurtu kimdir kaç yaşında nereli? özgeçmişini incelemeye zaman geçirmeden hemen başlayabilirsiniz.

Çılgın Sedat Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Çılgın Sedat olarak bildiğimiz, Türkiye’nin güzel şarkılarına imza atmış ünlü isim 01.11.1973’lü ve İstanbul’da hayata merhaba demiştir.Gerçek ismi Sedat Kapurtu olan sanatçı aslen olarak ise Sivas nüfusuna kayıtlıdır.Küçük yaşlarda futbol oynayan isim ilerleyen senelerle beraber şarkı söylemeye başlamıştır.Kardeşide bir dönem profesyonel anlamda kalecilik yapmıştır.

Eğitimini müzikle ilgili bir bölüm olan Şan bölümünü okuyarak tamamlamıştır.Ardından ise hayatını kaybetmiş olan hocası ona hayatını kaybetmeden önce bir tane cümbüş hediye etmiştir.Bir zaman sonra ise onun çocukları babasının tek hatırası diyip ondan cümbüşü geri istemişlerdir.O saatten sonra bir daha cümbüş almamış olan sanatçı bir daha saz çalmamıştır.Çok iyi bir şekilde başta bağlama olmak üzere davul ile beraber klavye çalma yeteneğine sahiptir.

Yetenekleri sadece Müzikle sınırlı kalmayan Çılgın Sedat aynı zamanda uzunca senelerdir önemli sporlardan biri olan karate ve kickbox yapmıştır.2008 senesinde profesyonel anlamda futbolcuk yapmaya başlamış ve Zeytinburnuspor takımının formasını giymiştir.Burada 3 sezon süresince futbol oynamış 2011’de ise futbolu bırakmıştır.Bir dönem hakemlikte yapan sanatçı bir çok kategoride yetenekli olduğunu göstermiştir.

visum china
visum china

Çocuk yaşlardayken düzenlenmiş olan ses yarışmasına katılarak burada aldığı neticeyle beraber kendine olan özgüveni gelmiştir.Bu yarışmada 2. olmayı başaran sanatçı kendini müzikle her zaman iç içe bulmuştur.2005 senesinde evlenmiş olan sanatçının 2 tane çocuğu bulunmaktadır.

cilgin-sedat-biyografi

2014 senesinde sunuculuk yaparak program yapmaya başlayan sanatçı ardından programı bitirmiştir.

Ünlü sanatçı son olarak Survivor 2017 kadrosuna dahil olmuştur.Sporcu kişiliğinle yarışmanın en iyileri arasında gösterilmiş isim bir çok kişiyi geride bırakarak uzun süre yarışmış, dokuzuncu elemede ise elenmiştir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir