Daniele Santarelli kimdir, Daniele Santarelli nereli, Daniele Santarelli'nin hayatı, biyografisi, Daniele Santarelli kaç yaşında?

Daniele Santarelli Kimdir? Daniele Santarelli Kaç Yaşında, Nereli?

Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımının Baş Antrenörü Daniele Santarelli kimdir, Daniele Santarelli nereli, Daniele Santarelli’nin hayatı, biyografisi, Daniele Santarelli kaç yaşında? İşte Daniele Santarelli hakkında detaylar.

Daniele Santarelli Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Daniele Santarelli 8 Haziran 1981 tarihinde Foligno’da dünyaya gelmiştir. İtalyan voleybol antrenörüdür. Türkiye kadın millî voleybol takımı ve İtalyan Imoco Volley kulübünün baş antrenörü olarak görev yapmaktadır. Daha önce Sırbistan kadın milli takımı çalıştırmış ve 2022 yılında dünya şampiyonluğunu kazanmıştı. Imoco Volley ile de pek çok kez lig şampiyonluğu ve kupa kazandı.

Santarelli voleybol kariyeri boyunca ülkesinde ikinci lig (Serie B) takımları Foligno, Vicenza, Legnago ve Terracina’da libero olarak oynadı. İtalya’da Snoopy Pesaro, Urbino Volley ve Robursport Pesaro gibi takımlarda antrenör olarak yer aldı. Şu anda İtalya Serie A1 takımı Imoco Valley’in baş antrenörü olarak görev yapmaktadır.

Santarelli, 2018 yazında Hırvatistan kadın millî voleybol takımının baş antrenörlüğünü üstlendi ve 2021 Avrupa Şampiyonası’nın sonuna kadar görev yaptı. Santarelli Hırvatistan’la Avrupa Ligi’nde iki gümüş madalya kazandı. 2022 yılında Sırbistan kadın takımının başına geçti. Aynı yıl FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi’nde bronz madalya ve Polonya ile Hollanda’da düzenlenen 2022 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda şampiyonluğu elde etti.

2023 yılı başlarında Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımının baş antrenörlüğüne getirildi. Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı ile 2023 Milletler Ligi’nde altın madalya kazandı.

Daniele Santarelli hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir