Ekin Uzunlar Kimdir Nerelidir Kaç Yaşındadır?

Ekin Uzunlar Kimdir Nerelidir Kaç Yaşındadır?

Seslendirdiği tekli parçalarla herkesin kulağının pasını silen ve şarkıları Youtube’de on milyonlarca kez dinlenen ünlü Karadenizli şarkıcı Ekin Uzunlar kimdir? nerelidir kaç yaşındadır? bütün cevaplarından derlediğimiz yazımız başlıyor.

Ekin Uzunlar Biyografisi

21 Ağustos 1991 tarihinde Karadeniz Bölgemizin büyük illerinden biri olan Trabzon’da hayata gözlerini açan Ekin Uzunlar, aslen ise Arnavut olan bir şarkıcıdır.Babası 2002 tarihinde hayatını kaybetmiştir.Müzik ile ilkokuldan itibaren iç içe olan isim, o yıllardan beri kemençe çalmaktadır.

Liseyi Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde okumuş olan isim, ardından ise “Teona” isimli müzik grubu içerisinde yer almıştır.Bu grup içerisinde kemençe çalan şarkıcı, akabinde ise gruptan ayrılarak kendi şarkılarını yapmaya başlamıştır.

2012 tarihinde ilk olarak seslendirdiği “Sır” isimli parça ile tanınan Ekin Uzunlar, arkasından ise “Çaykara Dağları, “Alışamadı Gönlüm” ve “Duy Sesimi” gibi şarkılar seslendirmiştir.2017 tarihinde seslendirdiği “Hediye” adındaki şarkı ve 2018’in son günlerinde seslendirdiği “Hüznün Gemileri” parçaları halen Youtube’de dinlenmeye devam etmektedir.

Sadece söylediği parçalarla dikkat çekmeyen şarkıcı ayrıca çok sayıda önemli sanatçıya da kemençesi ile destek vermiştir.Bu sanatçıların başında Onay Şahin, Koliva, Adem Gümüşkaya ve Niyazi Koyuncu gelmektedir.Bir dönem oyuncu olarakta bulunan isim “Tepenin Uşakları” isimli filmde rol almıştır.

Trabzonspor taraftarı olan ünlü şarkıcı zaman bulduğu vakitlerde Trabzon’da oynanan karşılaşmaları yerinden takip etmektedir.Kimdirkim.com Trabzonspor’u hayatının merkezine koyan şarkıcı, Trabzonspor’a mümkün olduğunca her desteği vermek istediğini dile getirmiştir.

Siyasetle hiç ilgilenmeyen Karadenizli şarkıcının tek amacı ise Karadeniz Müziğini paylaşıp hayatını sürdürmektir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın